Çözüldü 7600X ve 6900XT sıcaklık değerleri nasıl?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Serhat Öndeş

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Amazon seller central Global, "sodej"
Merhaba, yeni ekran kartı aldım, PSU yeterli gelmediği için ufak bir overclock işlemi yaptım, sizce sıcaklık değerleri iyi mi? Ayrıca daha da düşürülebilinir mi?

Sistem özellikleri:
CPU: AMD Ryzen 5 7600X.​
anakart: TUF Gaming B650-Plus​
RAM: Kingston DDR5 32 GB(2x16 GB) 5200MHz Fury Beast Black.​
GPU: RX 6900XT.​
SSD: Kingston KC3000 1TB.​
SSD2: WD blue SN570 500GB. S​
Soğutucu: Arctic Liquid Freezer II 280mm.​
case: XPG Invader​
PSU: Sharkoon SS-cool Zero 650W 80+ Gold.​
monitör: Lenovo G24-20.​
Bazı oyun vidaoları:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
Peki hocam şu an PSU aşırı pahalı, alana kadar idare etme amaçlı nasıl bir yol izlemeliyim?

Kartın gücünü kısıtladığınızda sorun ortadan kalkar.

AMD yazılımında Power limit var onu eksi tarafa çekip test edin, ayarı sağ üstten kayıt etmeyi unutmayın.

Ben açıyorum hocam.

Güç yetmediğinde sistem kapanır, 2 saniye sonra tekrar açılır, demek ki dediğim gibi güç yetersizliği değil.

Akım korumalı priz var mı? Prizlerde gevşeklik, PSU elektrik kablosunun soketinde gevşekli var mı? Kontrol ettiniz mi?

Güç yetmediğinde sistem kapanır, 2 saniye sonra tekrar açılır, demek ki dediğim gibi güç yetersizliği değil.

Akım korumalı priz var mı? Prizlerde gevşeklik, PSU elektrik kablosunun soketinde gevşekli var mı? Kontrol ettiniz mi?
Evet, akım korumalı priz mevcut, hatta UPS bilene mevcut.

Nasıl yükseltirim RPM hocam.
Güç limiti ayarladığın yerin üzerinde fan ayarı sekmesi var oradan yapabilirsin.
MSI Afterburner'ın ayarlar bölümünde Fan alt başlığından "Kullanıcı ayarlı fan kontrolü" tikini işaretlediğinizde aşağıda göreceğiniz grafikten ayarlayabilirsiniz.
AMD kartlar için afterburner ile ayar yapmayı önermiyorum, radeon ile çakışma olabiliyor.
Kartın kendi yazılımı gayet güzel.
UPS'i ve akım korumalı prizi çıkarıp, direkt prizden güç vererek test yapın, sorunu bunlardan biri yapıyor olabilir.
Mesela benim kartta da güç limitini +12 yapınca UPS kaldırmıyor sistem kapanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı