775 Pin, DDR3 Anakart tavsiyesi

Enes Doğan

Kilopat
Makaleler
11
Yer
Denizli
Daha fazla  
Evet öncelikle herkes'e merhaba, artık kesin alma zamanım geldi önceden de konu açmıştım ama almadan önce son bir kez daha sorayım dedim. Bu cuma'ya kadar vaktim var, 775 Pin İşlemci, Ddr3 ram yuvalı anakart alacağım. İnternetten alış veriş yapacağım. Önerebileceğiniz anakartlar var mı ? Aklımda iki marka var Asus mu almalı'yım, Gigabayte mı bir türlü karar veremiyorum.
-Kullanacağım Bileşenler;
İşlemci: Core 2 Quad,
Ram :8 Gb (4+4) 1333 Mhz Kıngston bellek
Ekran kartı olarak'ta ileride Gtx 750Ti takacağım.

Tavsiyeleriniz Neler ?

Bence boşa masraf yapıyorsun. DDR3 RAM taksan çok aşırı bir etkisini olmaz. O yüzden yeni sistem toplamaya çalış. Yeni sistem topladığında anakart nedeniyle bile daha iyi performans alırsın, bu eski kartlardan çok aşırı bir performans katkısı bekleme.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Göksel Gündüz Benim işlemci alma durumum yok, Q9550 hediye geldi ve gerçekten ilaç gibi geldi.
Bu işlemci üzerine sistemimi dizeceğim, yettiği yere kadar. Acaba bu bahsettiğim Mhz olayını açıklayabilir misiniz ?
Aklıma takıldı bu olay.

DDR3 1333MHz Ram al, yada 1600MHz. Bilgisayar gördüğünde RAM'ler 1066MHz'de çalışacak sen onu Bios ayarından 1333MHz'e çekeceksin. Yalnız dikkat et hibrit RAM (DDR2 ve DDR3) destekleyen anakartlardaki 4 slottan sadece ikisini kullanabilirsin. Yani iki slot DDR2 için diğer ikisi DDR3 içindir, DDR2 ve DDR3'ü aynı anda kullanamazsın.

Yorumunuz için teşekkürler.
Bellek almıyacağım elimde Kıngston 2 tane 4 Gb 1333 Mhz 1.5v Ddr3 Ram var bunları takacağım sorun çıkarır mı ?
Hem Ddr2, hem Ddr3 kullanamıyacağımı biliyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı