7900 GRE boşta 70 derece oluyor

Fan hızını 800 civarı yaparsan döndüğünü duymazsın.

Sürekli fan açıp kapatacak bu şekilde ancak memnunsan iyi.

Benim ayarlarımın sana faydası olmaz dostum kartlarımız farklı.

Şöyle bir grafik yapıp deneyebilirsin, beğenmezsen defult hale getirisin.
Bu şekilde ayarlıyorum hocam. Peki fanların sürekli açıp kapanmasının bir zararı var mı?

Boşta neden 100 Watt çekiyormuş, bulabildiniz mi? Çok absürt bir değer.
RX 7000 serisinde olan bir durum, son gelen güncellemeler ile 60-70 civarına düşmüştü.
Nedense bu seride böyle bir sorun var.

Hocam şuan yükte bile 70 dereceyi geçmiyor fan sesi de çok belli olmuyor teşekkür ederim yardımın için
Rica ederim dostum.

RX 7000 serisinde olan bir durum, son gelen güncellemeler ile 60-70 civarına düşmüştü.
Nedense bu seride böyle bir sorun var.

Rica ederim dostum.
23.7.2 WHQL bu sürümde sanırım bu fazla güç tüketimi sorunu ortadan kalkmış fakat daha sonraki güncellemelerde yeniden ortaya çıkmış bu belirtilen driveri kuracağım bir gelişme olursa buraya aktarırım

AMD panelinden adaptive refresh rateyi açarsan güç kullanımın düşer.
Hocam açtım ama değişmiyor hep aynı

Güncelleme: Geçtiğimiz günlerde 23.11.1 driver sürümünü yükledim ve ne ısı da ne de güç tüketiminide bir çözüm olmadı ardından driveri silip tekrardan güncel sürümü yükledim ve sorun ortadan kalktı. Sorunun neden ortadan kalktığını anlayabilmiş değilim windows hareketsiz haldeyken 27 derecede yük altında ise 65 70 derece aralığında seyrediyor. Bu sorunu yaşayan arkadaşlara tavsiyem driverinizi bir kaç kez silip tekrar yükleyin amd ayarlarından vrr yi açın etkili mi bilmiyorum ama yüzey biçim optimizasyonu seçeneğini aktifleştirip bilgisayarı yeniden başlatın. Tüm denediklerim sadece bunlar. Daha önce de denemiştim ama olmamıştı kartın canı istemiş heralde. Belki sadece windowsla alakalı bir sorun vardı orasını bilemiyorum.
1704572673566.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı