8 GB + 4 GB RAM kullanmak

stresyapmayo

Centipat
Arkadaşlar bende 4x2 GB yani 8 GB RAM var. Ben 4 GB'ın birisini çıkartıp 8 GB yapmak istiyorum. Özelliklerini aşağıda belirteceğim. Yapma sebebimin başında daha iyi performans almak için çünkü 1GB donanıma gidiyor bende hem dahili hem harici ekran kartı olduğu için bu yüzden 7GB kalıyor. Daha doğrusu ben öyle biliyor. Neyse bunun 1.5GB zaten bilgisayar boşta iken kullanıyor geriye 5.5 falan kalıyor. Yani demek istediğim böyle bir değişim yapsam performans artışı olur mu? Ve aşağıda RAM bilgilerimi atacağım bana önerirseniz sevinirim.

Eki Görüntüle 464653Eki Görüntüle 464652
Eki Görüntüle 464649

Son düzenleyen: Moderatör:
Donanım bilgisi yok. Ekleriniz hata veriyor. Genel anlamda, ideal olan aynı RAM'den iki adet takmak. 2x8GB ikiz RAm mesela... İyi olur. Çift kanal çalışır.

Eğer slot sayınız kısıtlı ise ki bunu belirtmemişsiniz elinizdeki ramleri satıp 8x2 yapmanız çok daha iyi olacaktır. 4 ram slotuna sahipseniz 4x4 birebir aynı ramler çok iyi olacaktır :) .

Donanım bilgisi yok. Ekleriniz hata veriyor. Genel anlamda, ideal olan aynı RAM'den iki adet takmak. 2x8GB ikiz RAm mesela... İyi olur. Çift kanal çalışır.
Evet yapabilirsiniz ve performans artışı olur, Attığınız görüntüleri göremiyorum ancak Laptop'unuzda ki RAM'in aynısını almanızı öneririm.
Eğer slot sayınız kısıtlı ise ki bunu belirtmemişsiniz elinizdeki ramleri satıp 8x2 yapmanız çok daha iyi olacaktır. 4 ram slotuna sahipseniz 4x4 birebir aynı ramler çok iyi olacaktır :) .

Dosya Ekleri

• bilgi.png
    bilgi.png
    6,5 KB · Görüntüleme: 98
  • bilgi2.png
    bilgi2.png
    8 KB · Görüntüleme: 93
  • bilgi3.png
    bilgi3.png
    4,6 KB · Görüntüleme: 99
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı