8 GB RAM 3.96 kullanılabilir hatası

İxAx

Centipat
Bilgisayarımda daha önceden 8 GB 1333 MHz 2 adet RAM vardı. Bu RAM'leri değiştirip yerine Dual kit Hyper X Fury 4x2 8 GB RAM aldım. Raml'eri tanıtıp bilgisayarı açtıktan sonra 8 GB olarak görünüyor, ancak kullanabilir 3.96 yazıyor. BIOS ekranında 4 GB olarak görünüyor.
Anakart modeli A68HM-E33 V2
Ekran kartı modeli RX560 sappire
4x2 8 GB Kingston Hyper X Fury
120 GB SanDisk SSD
500 GB HDD
300W Everest Power
Windows 10 64 Bit Pro işletim sistemi
Tüm görmüş olduğum çözüm seçeneklerini denedim ama bir sonuç alamadım.
Slot temizliği, Windows 64 Bit sürüm, işlemci koruyucu gevşetme, RAM kombinasyonları, BIOS güncellemesi, başlangıç 8 GB olarak RAM miktarı seçme ve buna benzer tüm çözüm yollarını denedim maalesef sonuç alamadım. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı sorun var. Bir ara yerlerini değiştirerek çözmüştüm de problemi artık öyle de çözülmüyor. Hatta hiç açılmıyor bilgisayar. Bazen daha önce çalışan yere de takınca çalışmıyor. İşlemciyi gevşetmeyi denedim o da çözmedi. Sanal hafıza, msconfig ayarları vs. bir çok yazılımsal denememden de sonuç alamadım.

8x2 16 GB Kingston Hyperx Fury DDR3 800 MHZ Kit

Bios'ta 16 GB

Bilgisayarımda 16 GB (Kullanılabilir miktar 7,95 GB)

Şu videoda anlatılan çözümü denedin mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BIOS görünümün bu şekildeyse aynı ayar

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
Bellekler tek tek takıldığı zaman sonuç nedir? Ayrıca kit kaç MHz?
Bellekler tek tek takılınca çalışıyor sıkıntı yok sadece anakart ikinci slotunda başlatmıyor ama ram takılıyken. 1600MHZ KİT.
Bellekler tek tek takıldığı zaman sonuç nedir? Ayrıca kit kaç MHz?
1600MHZ Bellekler. Ramler tek tek takılınca sorun yok çalışıyor başka anakartta da çalışıyor biostan 1600MHZ elle kendim değeride verdim yinede gördüğü 4 GB tüm olasılıkları denedim.
Şu videoda anlatılan çözümü denedin mi?

BIOS görünümün bu şekildeyse aynı ayar

Öncelikle teşekkür ederim. Hocam bios görüntüsü bu şekilde değil anakart model farkından dolayı A68hm-e33 v2 anakart modeli daha önceden açılan bilgisayar şuan 2 ram takılıyken açılmamaya başladı.
Bende de aynı sorun var. Bir ara yerlerini değiştirerek çözmüştüm de problemi artık öyle de çözülmüyor. Hatta hiç açılmıyor bilgisayar. Bazen daha önce çalışan yere de takınca çalışmıyor. İşlemciyi gevşetmeyi denedim o da çözmedi. Sanal hafıza, msconfig ayarları vs. bir çok yazılımsal denememden de sonuç alamadım.

8x2 16 GB Kingston Hyperx Fury DDR3 800 MHZ Kit

Bios'ta 16 GB

Bilgisayarımda 16 GB (Kullanılabilir miktar 7,95 GB)
Benim biosta da 4 gösteriyor ama bilgisayarım da 8 kafam çok karışık ben 3 gün araştırdım ve tüm herşeyi denedim. Bende de şuan bilgisayar açılma sorunu da var galiba problemi çözmek çok zor. Aynı ram markası kullanıyoruz genel olarak baktığımda araştırırken A68hm-e33 v2 anakart modeli bu şekilde hataları diğer arkadaşlarda da vermiş ve maalesef çözümünü bulamamışlar tuhaf olan konu diğer arkadaşlarda da ram markaları ve modelleri aynı acaba dual kit olayını desteklemiyor mu? Denemeye devam edicez bizde çözümü bulana kadar.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı