8 GB RAM 4 GB Görünme Sorunu

Arkadaşlar merhaba. 8 GB RAM var ama bilgisayar bunu 4 GB görüyor. Resimde gördüğünüz gibi ama CPU-Z programına girdiğim zaman 2 slot da çalışıyor gözüküyor. BIOS'ta 4 GB gözüküyor. RAM'leri kontrol ettim, RAM'lerde sıkıntı yok. Ne yapabilirim? Yardım eder misiniz?
ram1-vert.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle BIOS güncelle.
Biosu güncelledim. Fakat laptop ekranım kırıldığı için harici ekrana bağlayıp kullanıyodum, şimdi görüntü olmadığı için windowsu açamıyorum. Yani biosta bi hata var windows açılmıyor.Bios ekranı harici monitöre gitmiyor.Ben bu harici ekrana görüntüyü nasıl veririm ? Lütfen yardım edin . Pc'nin markası HP.

Son düzenleme:
Bence RAM'ler den birini Statik elektirk ile yaktınız ve kullanılmaz halle getirdiniz. Şimdide Laptop ekranını kırdınız(kırıldı). Şansın yok sanırım. RAM konusuna gelirsek, RAM'leri başka bir cihazda denemeye çalış, eğer sorunsuz çalışıyor ise, Laptopta uyumsuzluk vardır ve çalışmıyordur. Ekran konusuna gelirsek pek bir fikrim yok. Ekran konusunda daha bilgili kişiler size yardımcı olur umarım.

Bence RAM'ler den birini Statik elektirk ile yaktınız ve kullanılmaz halle getirdiniz. Şimdide Laptop ekranını kırdınız(kırıldı). Şansın yok sanırım. RAM konusuna gelirsek, RAM'leri başka bir cihazda denemeye çalış, eğer sorunsuz çalışıyor ise, Laptopta uyumsuzluk vardır ve çalışmıyordur. Ekran konusuna gelirsek pek bir fikrim yok. Ekran konusunda daha bilgili kişiler size yardımcı olur umarım.
Kardeşim 3 sene önce kırmıştım ekranı , ramlerde sorun yok denedim.Laptop ekranının anakartla olan bağlantısı kesik ama yine biosu göremiyorum.Biosu güncellerken pc kapandı kapanış o kapanış şuan bios ekranını harici monitorde göremiyorum. Biosu görsem halledicem sorunu.

BIOS'u güncellemene rağmen devam ediyorsa ram zarar görmüştür. Bilgisayarınız açılıyorsa şükretin. Bende açılmıyordu. :neo:
Slotun 1 tanesi çalışıyor zaten ,niye açılmasın pc ? Hey Allahım sen sabır ver

Ve arkadaşlar biosu güncellemeden önce bios ekranını harici ekranda görüyordum fakat şimdi oda yok.

BIOS güncellenirken işlem yarıda kalmışsa makina kilitlenmiştir. Servis kitapçığını bulursan çözüme ulaşabilirsin, belki.
Güncelleme OK ve bu sorunu yaşıyorsan batarya ve fişi çekip 10 dk bekle, sonra toplayıp açmayı dene.

BIOS ekranını harici ekranda önceden göremiyorsan şimdi de göremezsin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı