8 GB RAM 4 GB olarak gösteriyor

mrjstark

Centipat
Daha fazla  
Laptop almıştık ve daha elime dün geldi ama bir şey fark ettim biz 8 GB RAM'lik sipariş etmiştik ama 4 GB geldi önce bir şaşırdım laptopu yeniden başlattım bir şey değişmemişti biraz forumlarda araştırdım hepsini çözümü RAM'i açıp temizleyip koymakta bulmuş dediğim gibi laptop aldık ve eğer 8 yerine 4 geldiyse açmak istemiyorum çünkü bildiğim kadarıyla açınca garantisi geliyor aslında RAM'lerin oturmadığınıdan şüphe ediyorum ama açıp bakmaya da korkuyorum öneriniz nedir?

SPD kısmının da ekran alıntısını paylaşır mısınız? Muhtemel olarak size yanlış model iletildi.
1620757920516.png

Hocam sorunsuz açılıyorsa yanlış modeldir iade isteyiniz. Çünkü oturmadığı zaman sorunsuz açıldığını şu ana kadar hiç görmedim.

İade talebinde bulundum ama aşırı zeki Trendyol müşteri hizmetleri açılmış teknolojik ürünün iadesi olmaz diyor ya aklınız alıyor mu? Açmadan nereden bileyim RAM'ini ben.

Slot kısmından slot 1 slot 2 veya kaç tane varsa bakar mısınız? Bir bilgi yazan slot var mı?

2 slot gözüküyor.

İşlemciniz APU ise ramden bellek alıyor, düzelmesi için BIOS'dan dual graphics seçeneğini DISABLE moduna getirin.
APU derken yani ekran kartı dahili demek istiyorsunuz değil mi eğer öyleyse evet RX Vega 10 sanırım .
İşlemciniz APU ise ramden bellek alıyor, düzelmesi için BIOS'dan dual graphics seçeneğini DISABLE moduna getirin.
Deneyeceğim şimdi bir sıkıntı çıkarmı.
Orada tüm slotların ekran alıntılarını paylaşmalısınız. Yalnızca bir slot dolu görünüyorsa satın aldığınız firma ile iletişime geçin ve RAM'in olmadığını belirtin.
Satıcı ile iletişime geçeceğiz umarım onlar yardımcı olur ama yukarıdaki arkadaşın önerdiği bios ile ilgili şeyi yapacağım şimdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı