8 GB RAM, 6.93 GB Kullanılabilir

IPrimeHD

Decapat
Dün satın aldığım SunsetOverdrive isimli oyundan aldığım bir hatadan ötürü böyle bir sorunun farkına vardım. Oyun 8 GB kullanılabilir RAM isterken benimki 6.93, nasıl yükseltebilirim herhangi bir fikrim yok. Yardımlarına açığım.

Sistem parçaları

CPU: R3 2200G
GPU: GTX 1050 Ti
Anakart: Prime B350M-K
RAM: 8GB DDR4 3000 MHz
İşletim Sistemi: Windows 10 Pro x64

Screenshot_1.png
Screenshot_2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırsam R3 2200G'nin grafik birimine 1 GB kadar bir VRAM atanmış. BIOS üzerinden en düşük değere alınca düzelecektir diye umuyorum.

Msconfig > Ön yükleme > gelişmiş seçenekler > Bellek üst sınırı işaretliyse tiki kaldır.

Bilgisayarım sağ tık özellikler > gelişmiş sistem ayarları > gelişmiş > Performans ayarlar > gelişmiş;
resim1.png

Değiştir tıklayıp en üstteki kutu işaretli olsun sadece bu şekilde bir ihtimal düzelebilir.

Videodaki kişininde RAM miktarı da 6.9Gb gözükmekte, ve BIOS'unuza girdikten sonra integrated graphics'i disabled yaparsanız sorununuz çözülür ve ya kullanılan RAM miktarını 64MB yaparsanız çok az bir kullanım olur ve gerekli durumlarda sorunsuzca onboard üzerinden kullanım gerçekleştirebilirsiniz

(Videoda belleği yükseltmeyi gösterirken siz tam tersini yapmanız gerekiyor 2GB yi seçmeyin)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Msconfig > Ön yükleme > gelişmiş seçenekler > Bellek üst sınırı işaretliyse tiki kaldır.

Bilgisayarım sağ tık özellikler > gelişmiş sistem ayarları > gelişmiş > Performans ayarlar > gelişmiş;
Eki Görüntüle 344666

Değiştir tıklayıp en üstteki kutu işaretli olsun sadece bu şekilde bir ihtimal düzelebilir.

Peki bu işlemi nasıl yapabilirim ?
Oek bilgim yok.

Videodaki kişininde RAM miktarı da 6.9Gb gözükmekte, ve BIOS'unuza girdikten sonra integrated graphics'i disabled yaparsanız sorununuz çözülür ve ya kullanılan RAM miktarını 64MB yaparsanız çok az bir kullanım olur ve gerekli durumlarda sorunsuzca onboard üzerinden kullanım gerçekleştirebilirsiniz

(Videoda belleği yükseltmeyi gösterirken siz tam tersini yapmanız gerekiyor 2GB yi seçmeyin)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hepinize yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Sorunum Dkoroglu kullanıcının attığı post sayesinde düzeldi.

Hepinize yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Sorunum Dkoroglu kullanıcının attığı post sayesinde düzeldi.

Kanka konuyu hortlatıyorum ama beimde 8 GB RAM var 6.9 görünüyor bu düşürmeyi yaptıktan sonra falan bir sıkıntı oluyor mu paylaşımlı ekran kartında bellek kullanımını düşürdüğümüz için cevaplarsan sevinirim

Kanka konuyu hortlatıyorum ama beimde 8 GB RAM var 6.9 görünüyor bu düşürmeyi yaptıktan sonra falan bir sıkıntı oluyor mu paylaşımlı ekran kartında bellek kullanımını düşürdüğümüz için cevaplarsan sevinirim.

Videodaki kişininde RAM miktarı da 6.9GB gözükmekte, ve BIOS'unuza girdikten sonra integrated Graphics'i disabled yaparsanız sorununuz çözülür veya kullanılan RAM miktarını 64MB yaparsanız çok az bir kullanım olur ve gerekli durumlarda sorunsuzca onboard üzerinden kullanım gerçekleştirebilirsiniz.

(Videoda belleği yükseltmeyi gösterirken siz tam tersini yapmanız gerekiyor 2 GB'yi seçmeyin)

Merhaba kardeşim berlt arkadaşımızın dediği gibi videodaki ayarları BIOS'tan yaparsan olur bende performansta sıkıntı olmadı iyi günler.

Yeni konular

Geri
Yukarı