8 GB RAM Kullanılabilir 5.93 GB

RafetCan143

Centipat
Merhabalar

Sistemimde 8 GB RAM kullanıyorum ama kullanılabilir RAM miktarı 5.93 GB olarak gözüküyor. Technopat'ın bazı konularını araştırdım, yaşadığım bu sorunla benzerlik gösteren arkadaşlara önerilenlerden bir kısmını uyguladım (BIOS üzerinden RAM frekanslarıyla oynama konusunda bir bilgim olmadığı için o kısıma hiç dokunmadım). Bir sonuç alamadım. Acaba 5.93 GB olarak kullanılması bir sorun teşkil eder mi? Uyguladığım bazı şeyler şunlar:

- Msconfig üzerinden bellek üst sınırı değerlerini kontrol etme.
- BIOS güncelleme (Güncellemeden önce yüklü bellek RAM 8 GB (Kullanılabilir 5.93 GB) olarak gözüküyordu, güncelledikten sonra ekran görüntüsündeki gibi görünmeye başladı)
1.png

Kullandığım sistem:
- ASRock A320M-HDV R4.0 Anakart
- AMD Ryzen 3 2200G 3.5 GHz işlemci
- Corsair Vengeance LPX 8 GB 3000MHZ DDR4 RAM
- Samsung 860 Evo 250 GB 560MB-520MB/s SATA 3 SSD
- Rampage RMP-600-80P 600W PSU
- Windows 10 64-Bit Pro işletim sistemi

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartın yok. Bu normal bir şey. İşlemcinin içindeki dahili grafik kartı RAM'den 2 GB alıyor. Aynı olayı ben de yaşıyorum. Bu arada aynı RAM'den bir tane daha al. Eğer almazsan " Testlerde 80 FPS veren işlemci 30-40 FPS veriyor" diye konu açma.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı