8 GB RAM daha alınmalı mı?

Bütçe
900
İşlemci ve ekran kartı çok daha önemli. RAM ile bir yere kadar performans artışı gözlemlersiniz 16 GB'den sonrası günümüz için israf 8 GB yeterli olacaktır fakat çok bir performans artışı beklemeyin dual channeldan biraz artış sağlayacaksınız onun dışında yeni nesil oyunlarda daha rahat çalışır bilgisayar. Fakat 8 GB eklemeniz yeter de artar.
Tek kanal 8 gb artık yeterli değil. En basitinden Shadow of the tomb Raider tek başıma 8gbtan fazla harcıyor.

Ne demek Dual Channel'dan pek bir artış beklemeyin? Normalde 110 FPS alan bilgisayarım Dual Channel'a geçince 180-190 FPS almaya başladı. Ryzen işlemcilerde en önemli şey Dual Channel'dır.
Dual channel'dan beklemeyin mi dedim ben 16 GB'dan sonrası için beklemeyin demek istedim anlamadan yorum yapmayın zaten öyle. Apu ve ryzen işlemcili bilgisayarlarda Dual+16 GB olmazsa olmaz.

Dual channel'dan beklemeyin mi dedim ben 16 GB'dan sonrası için beklemeyin demek istedim anlamadan yorum yapmayın zaten öyle. Apu ve ryzen işlemcili bilgisayarlarda Dual+16 GB olmazsa olmaz.
Anlamadan yorum yapmadım zaten. Siz daha ne yazdığınızı bilmiyorsanız benim yapabileceğim çok da bir şey yoktur.
fakat çok bir performans artışı beklemeyin dual channeldan biraz artış sağlayacaksınız

Bir 8 daha eklemeniz yeterli günümüz oyunlarında 16 GB'dan fazlası pek bir fark yaratmıyor. Önemli olan çift kanal bellek olsun darboğaz azalsın.

Bilgisayarımda 8 GB 3200 MHz RAM mevcut ben bir 16 GB eklemek istiyorum. Sizce boşuna uğraşmış olur muyum sadece 8 GB alsam yeterli olur mu? Sonuçta RAM ne kadar yüksek olursa PC o kadar hızlı olabilir.

Eklemeniz daha iyi olur hem sistem RAM'den dolayı sorunlar yaşamaz hem de perforrmansınız artar.

Sizdeki RAM'in aynısından 1 tane daha ekleyin yeterli olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı