8 GB RAM daha alınmalı mı?

Bütçe
900

bedir0663

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda 8 GB 3200 MHz RAM mevcut ben bir 16 GB eklemek istiyorum. Sizce boşuna uğraşmış olur muyum sadece 8 GB alsam yeterli olur mu? Sonuçta RAM ne kadar yüksek olursa PC o kadar hızlı olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ram ne kadar çok olursa arka planda o kadar fazla işlem yapabilir ve uygulama açık bırakabilirsiniz. Fazla ram göz çıkarmaz ama ihtiyaçtan fazlası da anlamsız. Size kalmış, sadece oyun oynuyorsanız bence 24GB gereksiz.

Bilgisayarımda 8 GB 3200 MHz RAM mevcut ben bir 16 GB eklemek istiyorum. Sizce boşuna uğraşmış olur muyum sadece 8 GB alsam yeterli olur mu? Sonuçta RAM ne kadar yüksek olursa PC o kadar hızlı olabilir.
İşlemci ve ekran kartı çok daha önemli. RAM ile bir yere kadar performans artışı gözlemlersiniz 16 GB'den sonrası günümüz için israf 8 GB yeterli olacaktır fakat çok bir performans artışı beklemeyin dual channeldan biraz artış sağlayacaksınız onun dışında yeni nesil oyunlarda daha rahat çalışır bilgisayar. Fakat 8 GB eklemeniz yeter de artar.

İşlemci ve ekran kartı çok daha önemli. RAM ile bir yere kadar performans artışı gözlemlersiniz 16 GB'den sonrası günümüz için israf 8 GB yeterli olacaktır fakat çok bir performans artışı beklemeyin Dual Channel'dan biraz artış sağlayacaksınız onun dışında yeni nesil oyunlarda daha rahat çalışır bilgisayar. Fakat 8 GB eklemeniz yeter de artar.

Ne demek Dual Channel'dan pek bir artış beklemeyin? Normalde 110 FPS alan bilgisayarım Dual Channel'a geçince 180-190 FPS almaya başladı. Ryzen işlemcilerde en önemli şey Dual Channel'dır.

Geri
Yukarı