8 GB RAM vs. 16 GB RAM

APU sistem kullanıyor iseniz çok ciddi performans farkı oluşur.
Fakat normal bir sisteminiz varsa ben 8`den 16`ya geçtim FPS değerlerinde öyle büyük oynamalar olmadı çok ufak şekilde arttı.
Fakat en önemlisi drop ve anlık takılmalar gitti.

Konu hakkında tam bilgi sahibi değilseniz mesajı yazmayabilirdiniz ya da emin değilim gibi ifadeler kullanabilirdiniz. Siz %100 eminmiş gibi mesaj yazın daha sonra biz gülünce suçlu olalım.

Bazı oyunlarda FPS artışı gözle görülür derecede farkedilir. Bu farkı en çok LOL oynarken fark etmiştim. 8 GB tek Kanal'da 90 FPS, 16 GB Çift Kanal'da 110 FPS farkı oluştu. Bunun sebebi 64 Bit'den 128 Bit (Dual Channel) veri genişliğine geçildiği içindir. Ayrıca RAM frekansı'da etki eden farklı bir faktör. Günümüzde oyunlar ve internet tarayıcıları 8 GB RAM sınırına ulaştığından dolayı 16 GB'a geçmek için geçerli bir sebep olduğunu düşünüyorum.

İcerigi yanlış bilgi nedeniyle raporladim. Bu bilgisizligimden dolayi artik mesaj yazmak yerine bilen kisileri etiketleyecegim. Eger forum da yanlış yonlendirdigim biri varsa o kisiden ozur dilerim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı