8 Gb Ram VS 16 Gb Ram

Anıl Yılmaz

Hectopat
Arkadaşlar çoğu arkadaş 8 Gb ram'in oyunlar için yeteceği fikrinde. Ama ben diyorumki almışken 16 gb olsun. Hatamı ediyorum. Amaç oyun oynamaksa 16 Gb gereksizmi? Max payne 3 oyunu ultrada oynamak için 16 Gb ram istiyordu. 1-2 yıl sonra yine böyle bir oyunun çıkmayacağı ne malum?

- - - Güncellendi - - -

Cevaplarınızı bekliyorum.

Eğer ekran kartın iyi değilse 32 GB bellek olsa bile bir şey değişmez. 8 GB bellek yeterlidir ama ileriye yönelik 16 GB da alabilirsin.

Sırf oyun için ise 4GB RAM bile yeterli ama artık RAM miktarı çok olsun bizim olsun düşüncesiyle 8GB tavsiye ediyoruz. Sen gelmiş 16GB diyorsun. Hiç gerek yok, biraz daha para koy üstüne SSD al.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada bir vatandaş fx 4300, 4gb ram ve gtx 460 ile gayet iyi ayarlar 'da yüksek fps ile oynuyor. Sen gtx 760, fx 6300 ve 4 gb ram olarak düşünürsen, sen vatandaş ın sistemi ile karşılaşırsa tüm ayarları ultura ve 1080p kalitesin de gayet akıcı oynarsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı