8 GB RAM yükseltme sonrası Valorant performansı yükselmedi

Valorant'ta RAM alirsan FPS artiyormus. Bende artmadi. Yapmam gereken 1 ayar var mi? RAM 1600 MHz DDR3L 4x2 8 GB.
1600Mhz laptop RAM'i taktıysan tahminimce cihazın 3 veya 4.nesil. Ekran kartı yüksek ihtimal yok veya milattan kalma. RAM takınca kim sana FPS'in artacağını söyledi?

Valorant'ta RAM alirsan FPS artiyormus. Bende artmadi. Yapmam gereken 1 ayar var mi? RAM 1600 MHz DDR3L 4x2 8 GB.
Öyle birşey yok. Diğer bileşenlerde önemli. Örneğin Şimdi götürüp Windows XP zamanından kalma sisteme RAM takınca çok da birşey farketmez.

Valorant zaten 7-9 GB arası sistem kullanıyor 16 ya yükseltmen fark yataratır ama onun dışında ekran kartına ve işlemciye bağlı ayrıca aldığın RAM'lar düşük hızda olduğunuda bilmen gerekir.

Dual Channel RAM kullanımı fpsinize biraz katkısı olabilir fakat sisteminiz kötüyse pek fazla etkileyeceğini düşünmüyorum

Dostum RAM gerçekten de oyun performansına o kadar az etki ediyor ki. Fazla RAM aldın diye performansın yükselmiyor oyun ihtiyacı olduğu kadar alıyor.

Dostum RAM gerçekten de oyun performansına o kadar az etki ediyor ki. Fazla RAM aldın diye performansın yükselmiyor oyun ihtiyacı olduğu kadar alıyor.
Genel olarak böyle. Bazı oyunlar ise ne kadar RAM'in var ise o kadar faydalanıyor. Programlarda da edit uygulamaları öyle. Mesela After Effects.

Dual channel ile ciddi performans artışı daha çok Ryzen işlemcilerde olur, Intel'de de elbette olur ancak Total'de 8 GB RAM'de Valorant için performans artışı sağlamaz. 2 adet 8'lik modül ile 16 GB'a çıksaydınız o zaman performans artardı, şu an RAM tarafından sistem darboğaza uğruyor.

Ekran kartın ve işlemcin leş olduktan sonra dual channel, 16GB falan hiç bir işe yaramaz.
Dual channel ile ciddi performans artışı daha çok Ryzen işlemcilerde olur, Intel'de de elbette olur ancak Total'de 8 GB RAM'de Valorant için performans artışı sağlamaz. 2 adet 8'lik modül ile 16 GB'a çıksaydınız o zaman performans artardı, şu an RAM tarafından sistem darboğaza uğruyor.
Dual Channel RAM kullanımı fpsinize biraz katkısı olabilir fakat sisteminiz kötüyse pek fazla etkileyeceğini düşünmüyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı