8 GB RAM'den 16 GB RAM'e geçilmeli mi?

Makaleler
21
Bu aralar RAM yükseltmeyi düşünüyorum ve gerçekten çoğu oyunda özellikle SSD'nin sanal bellek kullanımı yüzünden iyice terlediğini düşünüyorum. Oynadığım çoğu oyun 8 GB kullanıma dayanıyor toplam 18 GB'a kadar varan bir kullanım oluyor (sanal bellek dahil) tabi ki takılmalarda mevcut. 16 GB'a geçen kişiler gerçekten 8 GB'dan sonra bir rahatlama gördü mü? Özellikle Forza Horizon 4'te takılmalar yüzünden oyun oynanmayacak hale geliyor bir süre sonra.

@FalconPolat aynı kitten kullanıyoruz.
Bende ilk HX426C15FBK2/8 aldım, ondan sonra aynı kitten bir tane daha alarak 16GB yaptım. 8 GB'den 16'ya geçmek iyi oldu. Üstüne Ramleride 3200'e overclockladım.
Kitleri sırasıyla dizersen anakart otomatik olarak Dual Channel'ı ayarlıyor. 4 tane olsa dahi.

@mcmillian

Ben işi garantiye almak istiyorum söylediğiniz taktik oldukça risk içeriyor. RAM'i açtıktan sonra çift kanalın bozulması veya sistemin açılmaması gibi sorunların olma ihtimali yüksek. Paket açıldığına göre iade ile uğraş babam uğraş. Toplam 4 tane RAM olmuş olacak.

Tavsiyeleriniz için sağ olun akşama sipariş geçiyorum o halde.
@FalconPolat aynı kitten kullanıyoruz.
Bende ilk HX426C15FBK2/8 aldım, ondan sonra aynı kitten bir tane daha alarak 16GB yaptım. 8 GB'den 16'ya geçmek iyi oldu. Üstüne Ramleride 3200'e overclockladım.
Kitleri sırasıyla dizersen anakart otomatik olarak Dual Channel'ı ayarlıyor. 4 tane olsa dahi.

Bende 3000'e OC yaptım ama CL değeri 18 olduktan sonra bir anlamı olmuyor. El ile ayar çekmek gerekiyor onlara.

@mcmillian

Ben işi garantiye almak istiyorum söylediğiniz taktik oldukça risk içeriyor. RAM'i açtıktan sonra çift kanalın bozulması veya sistemin açılmaması gibi sorunların olma ihtimali yüksek. Paket açıldığına göre iade ile uğraş babam uğraş. Toplam 4 tane RAM olmuş olacak.

Tavsiyeleriniz için sağ olun akşama sipariş geçiyorum o halde.

Bende 3000'e OC yaptım ama CL değeri 18 olduktan sonra bir anlamı olmuyor. El ile ayar çekmek gerekiyor onlara.
Ben uğraşarak çektim. Şuan 3200Mhz'de 15-17-16-30'da çalışıyor.

RAM'ler gelince ayarları bana da paslarsın bende yapayım bari. Umarım bozmayız zamanla.
Tabi ki. Bios'tan da resim atarım veya istediğin başka yerdende de bilgi palaşırım. Ama her çip aynı değerlere göremeyebilir. Bende korkarak yaptım biraz çünkü Voltu biraz yükselttim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı