8 GB RAM'in 3.98 GB kullanılabilir olması

sinezorro

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, daha önceki FPS dropu sıkıntım yüzünden SSD aldım, ancak Win10 kurdurdum bu defa. Bu kez de başka bir sorun oldu, RAM 8 GB, yanında da parantez içinde 3.98 kullanılabilir diyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
En garantisi Kit olarak RAM kullanmak. Ben bilmeyerek 2x2GB kit RAM'lerimin yanına başka bir kit aldım 2x4GB DDR3 2133MHz. Frekanslar ve markaları aynı ama zamanları farklı. Ama 2133MHz'de hata alıyorum mavi ekran veriyor. 1866MHz'de sorun çıkarmadı öyle kullanıyorum.

Arkadaşlar başımdan geçen olayı anlatayım. PC mi kurdum seviniyorum. Oyun açarken RAM 5,25 yetersiz diyordu. Oysaki RAM'imi 32 GB almıştım. Yeni sisteme eski Windows'lu SSD'yi koymuştum. Sonradan çark etti. Daha önce sistem 6 GB Ti. Win + R tuşuyla msconfig girdim gelişmiş bölümünden işlemciyi ve RAM'i tam göstermiştim. Doğal olarak orada kalmış. Bunu 32 GB yükselttim ve yeniden başlattım düzeldi.
Aklınızda bulunsun dedim.

Arkadaşlar başımdan geçen olayı anlatayım. PC mi kurdum seviniyorum. Oyun açarken RAM 5,25 yetersiz diyordu. Oysaki RAM'imi 32 GB almıştım. Yeni sisteme eski Windows'lu SSD'yi koymuştum. Sonradan çark etti. Daha önce sistem 6 GB Ti. Win + R tuşuyla msconfig girdim gelişmiş bölümünden işlemciyi ve RAM'i tam göstermiştim. Doğal olarak orada kalmış. Bunu 32 GB yükselttim ve yeniden başlattım düzeldi.
Aklınızda bulunsun dedim.

MSConfig'i kafanıza göre kurcalamamanız gerektiğini öğrenmiş oldunuz böylece.

Ayrıca o ayar tam göstermeye yaramıyor...

MSConfig'i kafanıza göre kurcalamamanız gerektiğini öğrenmiş oldunuz böylece.

Ayrıca o ayar tam göstermeye yaramıyor...

Merhabalar, sorun yine kendisi durduk yere düzeldi. Şu an için 8 GB RAM var. Ancak dediğim gibi daha önce de olmuştu ve yine kendisi böyle düzelmişti. Sebebi ne olabilir acaba merak ettim :D

Yeni konular

Geri
Yukarı