8. Nesil iPad alınır mı?

iPad 8 32 GB şu an resmi fiyatı 3200 TL ama şuan en ucuz Pt'de 2800 TL. iPad 9 muhtemelen resmi olarak 4000 TL civarından gelecek. Hadi Pt'de daha ucuz olsun 3600'e falan çıkar en iyi ihtimalle. 64 GB çıkarsa beklenir ama yine 32 GB'ı 4000'e çıkacaksa beklemek mantıklı değil. iPad 7 mesela 2500 TL'ydi almayıp iPad 8 bekleyenler hata yaptı. Yani daha fazla veririm sıkıntı değil diyorsan bekle ama kurda arttığı için Nisan'daki lansımandan sonra en az 700 TL fiyat artacak haberin olsun. Öyle yaza kampanya olur, indirim olur bekleyeyim deme apple ürünleri hiçbir zaman indirime girmez aksine kur arttığı için Nisan lansımanından sonra fiyatlara zam gelecektir.

iPad 8 32 GB şu an resmi fiyatı 3200 TL ama şu an en ucuz Pt'de 2800 TL. iPad 9 muhtemelen resmi olarak 4000 TL civarından gelecek. Hadi Pt'de daha ucuz olsun 3600'e falan çıkar en iyi ihtimalle. 64 GB çıkarsa beklenir ama yine 32 GB'ı 4000'e çıkacaksa beklemek mantıklı değil. iPad 7 mesela 2500 TL'ydi almayıp iPad 8 bekleyenler hata yaptı. Yani daha fazla veririm sıkıntı değil diyorsan bekle ama kurda arttığı için Nisan'daki lansımandan sonra en az 700 TL fiyat artacak haberin olsun. Öyle yaza kampanya olur, indirim olur bekleyeyim deme Apple ürünleri hiçbir zaman indirime girmez aksine kur arttığı için nisan lansımanından sonra fiyatlara zam gelecektir.

Hocam zaten bekleyip iPad 9 alacağıma iPad Air 4 alırım. Öyle yapmayı da düşünüyorum. Fakat fiyatın artacağına nereden vardığını anlamadım. Bu dediğin zam iPad Air 4 için de geçerli mi? iPad 9'un fiyatından mı bahsediyorsun?

Hocam zaten bekleyip iPad 9 alacağıma iPad Air 4 alırım. Öyle yapmayı da düşünüyorum. Fakat fiyatın artacağına nereden vardığını anlamadım. Bu dediğin zam iPad Air 4 için de geçerli mi? iPad 9'un fiyatından mı bahsediyorsun?

Evet dolar kuru uçtu, ayrıca her lansman sonrası Apple fiyatları artar genelde hiçbir zaman düşmez o yüzden zaten millet alıyor 6-7 yıl sonra aldığı fiyata satıyor çünkü fiyat hiç düşmüyor hep artıyor. Bütün Apple ürünlerine zam gelir nisan olmazsa eylül'e kesin gelir. Ama kurdaki artış devam ettiği sürece eylül'e kalmaz en geç hazirana zam gelir. Mesela nisan da yeni iPad Pro duyurulur duyurulmaz iPad Pro 2020'nin üretimi durdurulacak bu nedenle piyasada sınırlı sayıda model olacağından fiyatı daha da uçacak. Yeni çıkacak modelden bile pahalı duruma gelecek. iPad Air 4 için de eğer zam gelirse hepsine gelir ona da gelir. Gelen zamda öyle az olmuyor genelde 1000 TL civarı artıyor. Apple bu konuda çok acımasız.

Yeni konular

Geri
Yukarı