iPad 8.nesil alınır mı?

iPad 8 gayet güzel bir tablet. Elbette alınır.

Ben şu noktaya parmak basmak istiyorum. Bu tablet 5-6 yıl götürse bile, siz 5-6 yıl kullanmak isteyecek misiniz? Önce bu soruyu yanıtlamaya çalışın bence. Önceki nesille aynı tasarım ve özelliklere sahip. Sadece işlemci güncellenmiş. Muhtemelen bir sonraki nesilde, iPad Air 4 ve iPad Pro'dan aşina olduğumuz dar çerçeveli box tasarıma geçecek ve yine muhtemelen 600 nit parlaklığa sahip liquid retina ekranla güncellenecek. O zaman performansı yeterli olsa bile, acaba eski tasarımlı eksik özellikli tableti değiştirme ihtiyacı hissedecek misiniz?

Ben telefonu çerçeveli kasa olduğu, çevresindekiler çerçevesiz telefon kullanmaya başladığı için sosyal kaygılarla telefon değiştirenler tanıyorum.

Yani, "5-6 yıl beni götürür mü?" sorusu bugün ne kadar gerçekçi bir kriter? üstünde düşünmek gerek! Türkiye'de ortalama cep telefonu değiştirme sıklığı 2,5-3 yıla kadar düşmüş durumda. Bizi 5-6 yıl götürür dediğimiz ekran kartları 3. yılında oyun ayarlarını düşürmeye zorluyor.

Şurası gerçek; iPad 8 gayet iyi bir tablet. Ama "alınan tableti 5-6 yıl kullanmak zorunda olmak" tüketici alışkanlıklarıyla örtüşmeyen ve alışverişte seçim tercihlerinizi daraltan bir kriter. "iPad 8 bugün ihtiyaçlarımı karşılıyor, İleride mevcut tabletimi satar, yeni modele geçiş yapabilirim" diyebiliyorsanız, iPad 8 doğru bir tercih. Yok aldığınız tableti 5-6 yıl kullanmak zorunluluğu hissediyorsanız çıtayı yükseltip, iPad Air 4 veya iPad Pro'dan birini tercih etmenizi öneririm. Zira 5-6 yıl sonra güncelliğini koruyan tasarıma ve nispeten özelliklere sahip olacak bu modeller.

iPad 8.nesil ile Air arasinda fiyat olarak uçurum var. İşin icine bellek boyutu tercihi girerse bu uçurum daha da artiyor. Bu nedenle benim onerim (butcen dahilinde ise) 8.nesil 128 GB olani alman.

Yeni konular

Geri
Yukarı