iPad 8. nesil alınır mı?

yuvu

Picopat
Bu gün iPad 8. nesil almaya karar verdim. Fakat değer mi kararsızım. Kullanan, çevresinde bulunan falan varsa yardımcı olursa sevinirim. Uzun süre kullanmak açısından iPad tercih edeceğim. Bu arada kalemi olmadan eksik olur mu? Öğrendiğim kadarıyla kalemini de kendimiz almamız gerekiyormuş, yani birlikte gelmiyormuş.

Bütçeye bağlı konu aslında eğer imkanınız varsa alın ama biriktirebiliyorsanız bir üst modelleri bence çok daha şık ve ileri dönük. Ama yoksada alabilirsiniz halen iş yapar.

Kalemi ayrı satılır ve fiyat olarak çok ta uygun bir cihaz değil. Bu tüm iPad modelleri için geçerli. 1. nesil Apple Pencil alman gerek ve 880 TL gibi bir fiyatı var. Kalem ihtiyacın kullanım senaryona göre değişir. Çizim ile falan uğraşmıyorsan ya da not tutma gibi bir amacın yoksa çok ta işine yaramayacaktır.

8. nesil iPad yeni çıkan ürünlerden. Bütçeni artırabilirsen tabi ki daha iyi modeller alınabilir ama kullanım amacın internet, dizi, film vs. şeklinde ise fazlasıyla işini görecektir.

Amacım oyun oynamak değil. Bunu kastetmediğinizi anladım ama aralarında çok bir performans farkı olacağını sanmıyorum. Var mı öyle bir fark?

Oyun harici günlük kullanımda pek bir farkı yok sadece görünen fark Type-C portu ve ekranı ~2 cm daha uzun köşelerden. Yoksa iPad en iyi tablettir bana sorarsanız. Kendim de iPad Air 2 kullanıyorum.

Kamera ve depolama dışında pek ağır bir etmen yok aslında. Yalnız 8.nesi A12 Air4 A14 barındırıyor bunu dikkate alarak karar verin. Performans farkları videolarla gösteriliyor ya da çoğu karşılaştırma sitesinde yüzde olarak.

Kalemi ayrı satılır ve fiyat olarak çok ta uygun bir cihaz değil. Bu tüm iPad modelleri için geçerli. 1. nesil Apple Pencil alman gerek ve 880 TL gibi bir fiyatı var. Kalem ihtiyacın kullanım senaryona göre değişir. Çizim ile falan uğraşmıyorsan ya da not tutma gibi bir amacın yoksa çok ta işine yaramayacaktır.

8. nesil iPad yeni çıkan ürünlerden. Bütçeni artırabilirsen tabi ki daha iyi modeller alınabilir ama kullanım amacın internet, dizi, film vs. şeklinde ise fazlasıyla işini görecektir.
Tam da dediğiniz şeyleri yapıyorum genelde. Müzik dinlemek, dizi film video vs. izlemek için. Not almıyorum o yüzden kalem almama kararı aldım.
Bütçeye bağlı konu aslında eğer imkanınız varsa alın ama biriktirebiliyorsanız bir üst modelleri bence çok daha şık ve ileri dönük. Ama yoksada alabilirsiniz halen iş yapar.
Teşekkür ederim, sanırım karar verdim. Olmadı biraz bekler daha iyisini alırım. Ama iPad alacağıma kesin karar verdim. Daha önce hiç iOS kullanmamıştım. Yeni bir deneyim olacak. Yeniden teşekkürler 😊

Tam da dediğiniz şeyleri yapıyorum genelde. Müzik dinlemek, dizi film video vs. izlemek için. Not almıyorum o yüzden kalem almama kararı aldım.

Günlük işlerinizi rahatlıkla karşılayacak bir tablet. Dediğim gibi eğer imkanınız varsa bir üst modellere yönelin ama maddiyat buna yetiyorsa ve belirttiğiniz şeyleri çok rahatlıkla kaldıracak bir tablet.

Bu gün iPad 8. nesil almaya karar verdim. Fakat değer mi kararsızım. Kullanan, çevresinde bulunan falan varsa yardımcı olursa sevinirim. Uzun süre kullanmak açısından iPad tercih edeceğim. Bu arada kalemi olmadan eksik olur mu? Öğrendiğim kadarıyla kalemini de kendimiz almamız gerekiyormuş, yani birlikte gelmiyormuş.

Tavsiye ederim. Zaten hangi iPad modelini alırsan al kalemini ayrı alıyorsun. Bence üst modellere gitmeye gerek yok iyi bir model. Ben 7. Nesil kullanıyorum 1 yıla yakın olmuştur sanırsam, memnunum. Bence çok seri ve işlevsel. Kullandığım süre boyunca kastığı veya hantallaştığı bir uygulama olmadı. Ben kalemi almadım.

Geri
Yukarı