8. sınıf matematikte yaşanan sınav kaygısı

Olsun. Umut var ise her daim imkan vardır. Önce ama yapamıyorum algısını boş ver.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu tarz videolar en kısa sürede en iyi çözümü getirebilir. Deneyebilirsin. En azından elimden geleni yaptım demek bile ilerisi için olumlu enerji olur.

Hocam onlar sadece soru çözümleri ben matematikten hiçbir şey anlamıyorum.

Şunu söyleyeyim yazılılar eşitlik durumu harici LGS'ni etkilemez. Boş ver yazılıyı LGS çalış. LGS çalışırken yazılı da çalışmış olacaksın otomatik olarak. Ben LGS'ye abandım 8. sınıf tüm yazılılarım 100 LGS puanım 493 geldi. Bir abi tavsiyesi olsun sana.

8. sınıfım yarın matematik yazılısı var. Hiçbir şey bilmiyorum ve dinlediğim konu anlatımlarını anlamıyorum. 7. sınıfta iken son notum 80 idi. Babamın parası olmadığı için dershaneye gidemiyorum. Yarın iyi bir not alamazsam diye düşünüyorum, artık sınavlar açık uçlu sallasam bile tutmayacak ve belki 0 alacağım. Bu yazıyı yazarken bile ağlıyorum.

Arkadan şarkı aç, derin nefes al, başka hiçbir şeyle ilgilenmeden 1 saat çalış, sonra saat gece 5'e alarm kurup yat, gece 5'te kalkıp ne kadar çalışabiliyorsan çalış, sonra 1 saat daha uyuyup okula git. En iyi son gün çalışma yöntemi bu.

Gecenin 1ine kadar da çalışsam fayda etmez anlamıyorum kafama girmiyor.

Öğretmenler sınava girmeyenleri bir daha almıyorlar.
Bu kadar stres yapma dünyanın sonu değil, hele hayatın buna bağlı hiç değil. Sakince elinden geleni yap, emin ol LGS şu an daha önemli. Bende ilk zamanlar anlayamıyordum fakat zaman geçtikçe yapabiledeğini farkediyorsun. Ayrıca düşük almak hayatın sonu değil. Sonrakine daha çok çalışırsın, belkide kim bilir ilk sınavdan sonra hırs yapıp atağa geçebilirsin. Hem belki bilmiyorum diyorsun fakat sınavda yaparsın belli olmaz. Sen elinden geleni yaptığın sürece emek verdiğin sürece notun önemi yok. Önemli olan senin emek harcaman. Hayat için derslerde başarılı olup kariyer yapmak önemli tabiikide, fakat sanat dalları, resim, müzik, tiyatro bunlara ilgin olabilir. Konuyu çok saptırmak istemiyorum, uzun lafın kısası elinden geleni yapman yeterli. Sadece kendine güven ve bu kadar dert etme. Hayat dert etmek için çok kısa. :)

Bu arada kafanın almaması mental bir durum. Ben de yaşadım. Kendime dedim ki "Oğlum bu senin için ilk kırılma noktası, daha zorlarını göreceksin. Odaklan odaklanacağın kadar." Ondan sonra bir başladım. Günde 300 soru çözüyordum vakitten haberim olmadan. Mentalini toparla anlayacaksın emin ol.

Endişe veya telaş yapacağın bir durum yok senin önüne bakıp LGS'ye çok çalışman lazım. Yazılı için bu kadar kendini üzmene gerek yok merak etme :) YouTube'dan 8.sınıf 1.dönem matematik yazılı örnekleri videolarını izle az çok kafanda bir şeyler canlanır belki 50 veya daha üstü bir not bile alabilirsin. Ortalamam düşmesin derdindeysen Rapor alıp gitmemeyi deneyebilirsin.

Şunu söyleyeyim yazılılar eşitlik durumu harici LGS'ni etkilemez. Boş ver yazılıyı LGS çalış. LGS çalışırken yazılı da çalışmış olacaksın otomatik olarak. Ben LGS'ye abandım 8. sınıf tüm yazılılarım 100 LGS puanım 493 geldi. Bir abi tavsiyesi olsun sana.

Hocam olmuyor gerçekten anlamıyorum üstelik geçen haftaki denemede seviye sınıfından çıkarıldım ve yeni sınıfımda hiçbir şey anlayamıyorum derste 1 dakika susmuyorlar ve imam hatip okuduğum için seviye sınıfında Arapça dersinde etüt yapıyorduk yeni sınıfta hoca yazılı sınavında kelime soracak ve ben hiçbir şey bilmiyorum.

Endişe veya telaş yapacağın bir durum yok senin önüne bakıp LGS'ye çok çalışman lazım. Yazılı için bu kadar kendini üzmene gerek yok merak etme :) YouTube'dan 8.sınıf 1.dönem matematik yazılı örnekleri videolarını izle az çok kafanda bir şeyler canlanır belki 50 veya daha üstü bir not bile alabilirsin. Ortalamam düşmesin derdindeysen Rapor alıp gitmemeyi deneyebilirsin.
Babam almaz üstelik sınav yarın artık çok geç

Hocam olmuyor gerçekten anlamıyorum üstelik geçen haftaki denemede seviye sınıfından çıkarıldım ve yeni sınıfımda hiçbir şey anlayamıyorum derste 1 dakika susmuyorlar ve imam hatip okuduğum için seviye sınıfında Arapça dersinde etüt yapıyorduk yeni sınıfta hoca yazılı sınavında kelime soracak ve ben hiçbir şey bilmiyorum.

Babam almaz üstelik sınav yarın artık çok geç

Tek sorun Arapça dersi senin için. Biz Almanca dersi alıyorduk ortaokulda. O kadarını bilmiyorum. Ama dillerin mantığı ezber. Aç kaynağını ezberle. Ne kadar puan o kadar kar senin için.

Geri
Yukarı