8. sınıf sınav taktiği

Lorke

Femtopat
Daha fazla  
8. sınıfa gidiyorum sınavda çok stres yaptığım için soruları anlamakta zorlanıyorum. Biraz taktik verebilir verebilir misiniz? 😊

8. sınıfa gidiyorum sınavda çok stres yaptığım için soruları anlamakta zorlanıyorum. Biraz taktik verebilir verebilir misiniz? 😊
Kendine sürekli deneme sınavına sok. Pandemi yokken sınava girmiştim. 2019 LGS'sine girdim. O kadar çok deneme sınava girmiştim ki, LGS'ye girdiğimde heyecanım kat ve kat azalmıştı. Pandemi olduğu için deneme sınavına gitmeni önermiyorum ama evinde kendi kendine deneme sınavı yapabilirsin. Süre tut. Kitap oku ve yeni nesil soru çöz mantığını kavra. Bu sayede çoğu arkadaşımdan yüksek matematik neti yaptım :D.

Hocam stresinizin sebebi ne? Seneye bende yaşayacağım da tecrübe edinmiş olurum 😕.

Acaba ne kadar alacağım ailem ne diyebilir stresi olabilir ailemin beklentisinden altında alırsam ne olur kızarlar mı? Pandemi sürecinde iyi karşılayacaklardır umarım fazla stres yapmayın çalışın temeli sağlam tutun önerimdir.

Acaba ne kadar alacağım ailem ne diyebilir stresi olabilir ailemin beklentisinden altında alırsam ne olur kızarlar mı? Pandemi sürecinde iyi karşılayacaklardır umarım fazla stres yapmayın çalışın temeli sağlam tutun önerimdir.
Teşekkürler.
Hocam stresinizin sebebi ney? Seneye bende yaşayacağım da tecrübe edinmiş olurum 😕.
Benim stresimin sebebi düşük puan almak çalışıyorum ama sınavda yapamazsam diye kaygılanıyorum .
Kendine sürekli deneme sınavına sok. Pandemi yokken sınava girmiştim. 2019 LGS'sine girdim. O kadar çok deneme sınava girmiştim ki, LGS'ye girdiğimde heyecanım kat ve kat azalmıştı. Pandemi olduğu için deneme sınavına gitmeni önermiyorum ama evinde kendi kendine deneme sınavı yapabilirsin. Süre tut. Kitap oku ve yeni nesil soru çöz mantığını kavra. Bu sayede çoğu arkadaşımdan yüksek matematik neti yaptım :D.
Teşekkürler.
Kitap okuyabilirsiniz bir de soruların altını fazla çizmeyin dikkatinizi dağıtabilir. Seviyenize göre kademe kademe soru çözmeye çalışın kolay gelsin.
Teşekkürler.

Nasıl bir liseye gitmek istediğine bağlı günümüzde çoğu lise sınavsız 6, 7, ve 8. sınıfın yıl sonu not ortalamasına göre öğrenci alıyor. Tabi senin hedefin nedir bilmem ama sınavda rahat olmaya bak sene boyunca kitap yüzü açmamıştım, futursuzca LGS kasan dershaneye giden sınavı aşırı kasan arkadaşlar vardı onlar benden çok daha kötü net yaptı. Uzun lafın kısası sınava gireceğin zaman sakin takıl dünyanın sonu değil alt tarafı lise sınavı, sınavdan önceki gece sınavı unutup gece 01:30'a kadar arkadaşlarla oyun oynamıştım şimdi güzel bir Anadolu lisesindeyim. 🙂

Bir sorunun okuma hakkı üçtür. İlk okuyun olmadıysa bir daha okuyun, olmazsa son defa okuyun, olmazsa yeni soruya geçin. Ve hızlı okumayın, hızlı okuyup anlamamaktansa, yavaş okuyup anlamak daha iyidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı