8. sınıf zor mu?

Düzenli çalışana kolay. Bana matematik dışında pek zor gelmiyordu. Dersi dinleyip günlük tekrarı yapıp ödevleri yapıp üstüne günlük tekrarda biraz konuyla alakalı test çözünce sınavları yüksek puanlarla geçersin. LGS hedefin varsa biraz düzenli çalışmalısın.

Mumla aramak değil, o kadar çalıştıktan sonra boşlukta kalmak oluyor sanırım.
Ya ondan değil de. Ne bileyim, mesela bana çıkan okula 3 gün önce kayıt olmaya gittim. Anlattılar işte okulu özetle. Acayip stres yaptım, ne yapacağım bilmiyorum. Ortaokul gibi değil kesinlikle. 1 sene geriye dönmek isterdim. Ve eşşeklik yapıp çalışmamazlık yapmasaydım 8.sınıfta. Çok çok daha iyi bir liseye gidebilirdim :( Ne yaparsanız yapın, çalışın hocam. Kendinizi zorlamayın ama boşvermişlik yapmayın. Çok pişman oluyorsunuz.

Ya ondan değil de. Ne bileyim, mesela bana çıkan okula 3 gün önce kayıt olmaya gittim. Anlattılar işte anlattılar okulu özetle. Acayip stres yaptım, ne yapacağım bilmiyorum. Ortaokul gibi değil kesinlikle. 1 sene geriye dönmek isterdim. Ve eşşeklik yapıp çalışmamazlık yapmasaydım 8.sınıfta. Çok çok daha iyi bir liseye gidebilirdim :( Ne yaparsanız yapın, çalışın hocam. Kendinizi zorlamayın ama boşvermişlik yapmayın. Çok pişman oluyorsunuz.
Hocam dert etmeyin. Lise önemsiz. Doğru çalışma ile bütün problemler aşılır.Alışırsınız 1 hafta gidince. Ben bir matematik sorusu ile fen lisesini kaçırdım. Ama dert etmiyorum pek

Hocam dert etmeyin. Lise önemsiz. Doğru çalışma ile bütün problemler aşılır.Alışırsınız 1 hafta gidince. Ben bir matematik sorusu ile fen lisesini kaçırdım. Ama dert etmiyorum pek
Sadece ders ile falanda ilgili değil. Ne bileyim, tarif edemiyorum. Yeni bir ortama geçtiğim için çok acayip stres yapıyorum. Yeni öğretmenler, yeni öğrenciler, yeni bir okul. İlk defa evimden uzak bir okul. Tüm sabah aşırı uykulu bir şekilde toplu taşıma işkencesi. Bilmiyorum ya, bambaşka bir şey. Anlatamıyorum tam olarak.

Ya ondan değil de. Ne bileyim, mesela bana çıkan okula 3 gün önce kayıt olmaya gittim. Anlattılar işte okulu özetle. Acayip stres yaptım, ne yapacağım bilmiyorum. Ortaokul gibi değil kesinlikle. 1 sene geriye dönmek isterdim. Ve eşeklik yapıp çalışmamazlık yapmasaydım 8.sınıfta. Çok çok daha iyi bir liseye gidebilirdim :( ne yaparsanız yapın, çalışın hocam. Kendinizi zorlamayın ama boş vermişlik yapmayın. Çok pişman oluyorsunuz.

7 yıl boyunca aynı okula gidip aynı arkadaş ortamında bulunduğundan da olabilir bu his. Lisenin 2. senesi bu yabancılık hissi geçecektir emin ol.

2022 LGS'de 470 puan almış biri olarak sana vereceğim tavsiyeler şunlar:
- İlk dönem aşırı kasma 2.dönem çalışma isteğin kalmaz bütün bir yıl çöpe gider.
- Her derse iyice çalış. Bir derse fazla ağırlık verme. Bu sene herkes matematik zor olacak diye matematiğe çalıştı matematik geçen senelere göre kolaydı, türkçeden zorladılar.
-İlk başlarda deneme netlerin düşük gelecek üzülme.
-Bazı zamanlarda deneme netlerin düşebilir. Üzülme daha sıkı çalış.
-Aile baskısı büyük ihtimalle olacak. Aşırı kafaya takmamaya çalış. Bu yolculuğa onlar için değil kendin için çıktın.
-Kendine güven.
-Biraz dişini sıkman gerekecek ama sonunda buna değecek.🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı