8 yıldır YKS barajını geçememek

Maksat diploma olsun. 👍

Bu yüzden zaten bu kadar üniversiteli işsiz var bu kadar saçma üniversiteler açılıyor önüne gelen kendi yeteneklerine vs. bakmadan üniversiteye girmeye çalışıyor, bu kadar yıl çalışıp hala 45'e 15 yapıyorsa bir yerde dur demeli, her zaman hayellerin peşinden gidilmesi gerektiğini düşünürüm ama olmayan yerde bir dur deyip zamanı boşa harcamamalıyız.

Bu yüzden zaten bu kadar üniversiteli işsiz var bu kadar saçma üniversiteler açılıyor önüne gelen kendi yeteneklerine vs. bakmadan üniversiteye girmeye çalışıyor, bu kadar yıl çalışıp hala 45'e 15 yapıyorsa bir yerde dur demeli, her zaman hayellerin peşinden gidilmesi gerektiğini düşünürüm ama olmayan yerde bir dur deyip zamanı boşa harcamamalıyız.

Hocam arkadaş 2 yıllık seçip DGS ile lisansa tamamlayabilir. (tabii derece yaparsa.)

Hocam TR şartlarında en azından 2 yıllık bir bölüm okunmalı.
Eskisi gibi değil artık. Türkiye'de üniversite okumanın pek bir anlamı kalmadı. Sırf diploma olsun diye okunacaksa hiç okunmasın daha iyi. Görece iyi üniversitelerden mezunların bile işsiz kaldığı ya da asgari ücret sınırında çalıştırıldığı bir ülkedeyiz. Kendi görüşüm bu durumdaki birinin daha fazla zorlamadan başka alanlara yönelmesi olacaktır.

Vallahi hocam 8 yılda TYT de 45 net yapabilmiş birinin DGS'yi geçebileceğini düşünmüyorum, gerçekten çalışacaksa adamakıllı çalışıp seneye doğru düzgün bir bölüm kazanmalı en az 100k yapmalı.

Hocam arkadaşın ilk mezun yılı olsaydı benim gibi (benim de ilk mezun senem) 2 yıllığa gitse DGS ile bir şeyler olur derdim. Ama 8 sene mezuna kalmak nedir?

Geri
Yukarı