80 dereceyi gören GTX 1650 Super'in termal macunu değişmeli mi?

calypso1

Decapat
Ekran kartı
Galax GTX 1650S
İşlemci
Ryzen 3 3100
Bilgisayarım 2. el, yaklaşık 7-8 ay önce aldım ve termal macunu hiç değişmedim. Bilgisayarın önceki sahibi de en son ne zaman macun sürdü hiç bilmiyorum. Ekran kartı Enlisted oyununda %100 kullanımda tam yükte dün 80 dereceyi gördü. Sizce macunu değiştirmeli miyim ve bu sıcaklık değerleri normal midir?

Casper bilgisayarımın her yeri kapalı kasası ve kartımın tek fanlı model olması sebebiyle bende de 80 derece.
Kasa yan kapağını çıkarmak çözüm olabilir.
Macun daha yeni gibi geldi bana, bir iki şey daha dener olmazsa bi çaresine bakarız.
(Gerçi bendeki 1650 ama neyse)

Oda sıcaklığı ve kasanız nedir acaba? Değiştirseniz daha iyi olur.

Kasam Dark Diamond Pro mesh 750W.
Oda sıcaklığı da ideal. Kasanın da hava sirkülasyonu iyi aslında ama kasayı bilgisayar masasının altındaki yere koyuyorum. O taraf da biraz dar olduğundan hava geçişi çok fazla yok bu sıcaklığa çok etki eder mi?
Not: Bilgisayarı ilk aldığım zamanlar test ettiğimde ekran kartı tam kullanımda maximum 69 dereceyi görmüştü.

Oda sıcaklığı da ideal. Kasanın da hava sirkülasyonu iyi aslında ama kasayı bilgisayar masasının altındaki yere koyuyorum. O taraf da biraz dar olduğundan hava geçişi çok fazla yok bu sıcaklığa çok etki eder mi?
Not: Bilgisayarı ilk aldığım zamanlar test ettiğimde ekran kartı tam kullanımda maximum 69 dereceyi görmüştü.
Kasanın havaya erişmesi lazım, geçici olarak hava alabileceği bir yere koy.

Kasanın içindeki havayı tahliye etmesi lazım. Mümkün olduğunca açık alana koyun.

Yukarıdaki arkadaşlara benden önce cevap vermiş. Kasayı daha açık bir alana koyun geçici bir süreliğine. Öyle sıcaklıkları gözlemleyin. Hala 80 derecelerde olursa termal macun değişimi yaparsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı