800-1000 TL ekran kartı, anakart ve işlemci önerisi

Aynı işlemcıyı kullanıyorum. i3 diye dalga geçtıgın işlemci ile PUBG Raınbow gıbı oyunları hıgh -medıum arasında en yoğun grafikte bile sıkıntısız oynabilmekteyım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dalga gecmek değil sadece hiç i3 kullanmadım ve performasından emin değilim fortnitede kac FPS cekerım hıghda?
aynı işlemcıyı kullanıyorum i3 die dalga geçtıgın işlemci ile pubg raınbow sıx sıege gıbı oyunları hıgh -medıum arasında en yoğun grafikte bile sıkıntısız oynabilmekteyım
Tabii işlemciyi kötü görüyorsanız i3 değil i5 650 veya başka birinci nesil işlemcilere yönelin(!)
Bu sisteme uygun i5 işlemci linki gönderir misin? 1 milyarlık olsun mümkünse.

Emin olun i3 8100 işlemci bu fiyat bandındaki i5 işlemcilerden daha iyi ve performanslı için rahat olsun. FPS testi videosunu internet de bulabilirsin veya ben bulursam atarım.

Ekran Alıntısı.PNG

Fortnite oynayacaksanız çoğunlukla size RX 560 tavsiye ederim, hem zaten DX12 performansı GTX 1050 Ti'dan öne geçiriyor onu yani eksiklik yaşamazsınız hem FreeSync isterseniz alırsınız G-Sync gibi 3-4 bin değil bunlar.

Şimdi güzel kardeşlerim ben bu PC'yi 5 6 sene kullanıcam ve her kafadan bir ses çıkıyor bi ortaklaşa karar alın bana iletin biri o daha diyor diğeri o daha iyi. Şahsen bana Elyr kardeşimin dediği bilgisarayar kafama yattı. Bir de elyr ben o resimdeki RAM'den 2 tane mi alıcam? 16 GB RAM lazım da.

Bütçeni arttırman gerek onun için ama şöyle söyleyeyim bazen RAM'den kaynaklanmayan sorun yüzünden de drop girebiliyor mesela şu an Fortnite'ta sorun var arada drop giriyor.
Ama o sistemle 60 FPS rahat rahat oynarsın.

Ben fiyatı yaklaşık bin TL daha ucuz olduğu için daha iyi dedim eğer 4 binlik bir şey istiyorsan 16GB Ram yapabilirsin veya SSD ekleyebilirsin diye düşündüm. Tabii senin seçimin fiyat haricinde @Elyr 'nin topladığı sistem ile neredeyse hiç bir farkı yok. Bir de işlemcisi biraz daha düşük.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı