800 - 1600 TL Telefon Tavsiyesi

Ben telefonumu alırken G4 ve A8 arasında kalmıştım inceledim baktım ettim. A8'e karar verdim. Sebepleri şunlar;
  • Tasarım konusunda çok daha ince bir telefon çok daha ince çerçevesi var.
  • Kamera olarak Samsung S6'nın kamerasını kullanıyor ve gayet güzel çekim yapıyor.
  • Şarj olarak G4'ünü yeni almış olan arkadaşım siyah arka plan düşük parlaklık kullanırken ben istediğim şekilde kullanabiliyorum.
  • Telefon gayet stabil çalışıyor şuan hiçbir sıkıntı yok.
  • Ekran olarak G4 2K A8 1080p olmasına rağmen bence gani gani yeterli pixel'leri göremiyorsunuz.(Retina olayını araştırın.)
G4 almayacaksanız Z5C alın kesinlikle. Snapdragon 810 işlemci, 720P ekran Z5C 'ı piyasadaki en performanslı cihazlardan biri yapıyor. Kamera olarak Z5 Serisi'nin hepsinde aynı kamera var. Suya da dayanıklı. Su geçirmez değil. Suan G4 kullanıyorum. Değiştirecek olsam kesinlikle Sony alırdım.

g3'ün işlemcisi Qualcomm MSM8975AC Snapdragon 801 Quad-core 2500MHz
g4'ün işlemcisi
Qualcomm MSM8992 Snapdragon 808 Dual-core 1.8 GHz Cortex-A57 & quad-core 1.44 GHz Cortex-A53

Veri aktarımında ve kamerada ufak bi pay var g4'ün üstünlüğü olarak
Harici olarak tüm özellikleri aynı diyebilirim.

g3 tasarım olarak g4den daha iyi sadece . e tabi bu bana göre
Aralarındaki fark çoktur. En önemlisi g4 işlemcisi 64 bit destekler bu destekleyen uygulamalarda daha az RAM kullanımı ve daha birçok fayda sağlar. Kamera ve ekranlarıda farklıdır.(g4 piyasanın en iyi ekran ve en iyi kameralarından birini taşıyor ama s6 da öyle çok daha fazlasını beklememek lazım s6 yla yakın sevideye.) Snapdragon 808 ve 810 işlemciler ısınır ve yük altında pili çok çabuk bitirir. 808 harici 4k görüntü aktarımını destekler 801 e gore birçok artısı da var.

Bir kere direk Samsung telefonlarını eleyin derim. Çünkü Note 4 ün 6.0 güncellemesini alacağı yanlış bilmiyorsam belirsiz. Diğer amiral gemilerini çok çabuk unutuyorlar ve neredeyse güncelleme desteği sıfır. Alternatif olarak Sony, LG, Apple gibi markalara yönelebilirsiniz. 1500 TL ye iPhone seviyorsanız sıfır 5S alabilirsiniz. Olmadı bütçenizi 50 TL daha aşarak Z3 alabilirsiniz. SONY XPERIA Z3 SİYAH AKILLI TELEFON - Teknosa
Note 4'e 6.0 geleceği kesin.

Arkadaşlar S6 telefonumu servise verdim. Arka kamerasında karıncalanma ve ısınma problemlerinden dolayı. Değişim kartı verecekler büyük ihtimalle. Aklımda Z5 Compact, Note 4, G4 var. Açıkcası fiyatı biraz daha düşük 800-1600 fiyat aralığında dahil telefon önerilerinizi bekliyorum.
Android tarafında lenovo p1, Sony c5 ultra, huawei p8; ios tarafından tasarımı ve küçüklüğü hoşuma gittiği için 5s space gray :) Son olarak s6 piyasanın en iyi telefonlarından, belkide en iyisi; tekrar s6 almanız çokta mantıksız olmayacaktır.

G4 almayacaksanız Z5C alın kesinlikle. Snapdragon 810 işlemci, 720P ekran Z5C 'ı piyasadaki en performanslı cihazlardan biri yapıyor. Kamera olarak Z5 Serisi'nin hepsinde aynı kamera var. Suya da dayanıklı. Su geçirmez değil. Suan G4 kullanıyorum. Değiştirecek olsam kesinlikle Sony alırdım.

Sony telefonlarına gram güvenim yok hatta artık Sony markasınada güvenim yok. 800 liraya aldığım ilk telefonum olan Xperia L bozuk çıktı ve hiçbir şey olmadı 800 lira kazık yemiş oldum. Eskiden bende Sony hayranıydım ama yok, öyle marka olmaz olsun.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı