800 bin TL otomobil önerisi

Turbo benzin ile turbosuz benzin kıyaslamak ta ayrı kafa hocam 1.6 TDI yı geçsin bakalım Tekirdağ da her yer rampa
Hocam 1.6tdi'yi gecer diyen yok ki zaten sadece kucumsenmeyecek bir motor oldugunu anlatmaya calistim, hemen herkes 1.6 atmosferik 1.6 tdi ile karsilastirmaya basladi. 1.0 motorlari neden kucumseye programlandiniz anlamadim.

Hocam 1.6yi gecer diyen yok ki zaten sadece kucumsenmeyecek bir motor oldugunu anlatmaya calistim, hemen herkes 1.6 atmosferik 1.6 tdi ile karsilastirmaya basladi. 1.0 motorlari neden kucumseye programlandiniz anlamadim.
Hocam küçümseyen yok ki, bizde 1.6 atmosferik CVT şanzımanlı auris var, en kral 1.0 motor gelse geçemez, 0-50 belki geçer ama 50 den sonra kaç boy fark atacağımızı hesap bile edemiyorum.

Hocam küçümseyen yok ki, bizde 1.6 atmosferik CVT şanzımanlı auris var, en kral 1.0 motor gelse geçemez, 0-50 belki geçer ama 50 den sonra kaç boy fark atacağımızı hesap bile edemiyorum.
Her motorun üretim amacı farklı gidip 1.0 motorları hız olarak başka araçlara karşılaştırmayın, ekonomikliğiyle övün.

Her motorun üretim amacı farklı gidip 1.0 motorları hız olarak başka araçlara karşılaştırmayın, ekonomikliğiyle övün.
Hocam 1.0 motorlar ekonomik degil bu arada 1.6 motorun 2500 devir ile ciktigi yokusu 3500 devir ile cikiyor ve zaten 1.5 atmosferiklerin bile hepsine kafa tutamazken 1.6 motorlara elbette tutamaz. Benim sadece anlatmak istedigim kucumsenecek bir motor olmamalari ozellikle VW grubunun 1.0etsi motorlari. Hiz konusundan elbette belirli hizdan sonra zorluyor ama belirli hiza kadar gayet cogu kisiyi tatmin edebilecek bir motor oldugunu dusunuyorum.

Hocam 1.0 motorlar ekonomik degil bu arada 1.6 motorun 2500 devir ile ciktigi yokusu 3500 devir ile cikiyor ve zaten 1.5 atmosferiklerin bile hepsine kafa tutamazken 1.6 motorlara elbette tutamaz. Benim sadece anlatmak istedigim kucumsenecek bir motor olmamalari ozellikle VW grubunun 1.0etsi motorlari. Hiz konusundan elbette belirli hizdan sonra zorluyor ama belirli hiza kadar gayet cogu kisiyi tatmin edebilecek bir motor oldugunu dusunuyorum.
Şehir içi performansı olarak zaten kullanıcıya üzmez zaten. Devirle ekonomik olmak doğru orantılı değil maalesef, aracın motor hacmi, ağırlığı, şanzımanı, silindir sayısı gibi daha birçok etken var; 1.0 motorlar çoğunlukla daha ekonomik.

Şehir içi performansı olarak zaten kullanıcıya üzmez zaten. Devirle ekonomik olmak doğru orantılı değil maalesef, aracın motor hacmi, ağırlığı, şanzımanı, silindir sayısı gibi daha birçok etken var; 1.0 motorlar çoğunlukla daha ekonomik.
Evet tam olarak orantili olmuyor ama acikcasi 1.0tce 100bg clio ile de 12.3 yakiyordum, 1.6 tgdi motor ile de 12.5 yakiyorum o yuzden soyledim. Belki ufak bir ekonomik olabilir ama motorun kucukluguyle orantisiz bence. Sadece uzun yolda 1.6 bir tik daha fazla yakiyor olabilir.

Evet tam olarak orantili olmuyor ama açıkçası 1.0TCe 100bg Clio ile de 12.3 yakiyordum, 1.6 tgdi motor ile de 12.5 yakiyorum o yuzden soyledim. Belki ufak bir ekonomik olabilir ama motorun kucukluguyle orantisiz bence.

Hocam piste mi çıktınız Clio ile :), ne yaptınız o kadar yaktıracak.

1.6 atmosferik demedim 1.5 atmosferik dedim. 1.6 corolla da kullandim normal 1.0lar kapisamaz onunla anca elektrik destekli 1.0etsi ile kapisabilir.
1.0tce ile 1.5 corolla da 130 140a kadar 1.0tce onde gider diye dusunuyorum.
1.5 3 silindir hocam yakıt olarak daha iyi ancak gidiş olarak zayıf kalıyor. Bu dediklerim düz yol için turbo beslemeli araç ile atmosferik rampada kapıştırılmaz.

1.6 TDI Passat ile deneyebiliriz sorun yok. 1.2 100 ya da 130 hp turbo benzin Corsa F EAT8 ile denedik 3 boy muydu 4 boy muydu hatırlayamadım.

Geri
Yukarı