800 TL Ryzen 5 5600X için soğutucu önerisi

Tüm arkadaşlara önerileri için teşekkür edeirm ID-coolıng markasını ilk kez gördüm. 360'lık sıvı soğutması diğer firmaların 240 lıklarıyla aynı fiyata olunca ilgimi çekti. 800-900 liraya 360'lık sıvı soğutma bayağı iyi olur diye düşünüyorum. Fakat marka konusunda şüphelerim var. Ben araştırmaya başlıyacağım incelemelere bakacağım fakat bazı sponsorlu içerikler insanı yanıltıyor ondan dolayı sizinde fikirlerinizi öğrenmek isterim.
Bu model hakkında fikirleriniz nedir?

Tüm arkadaşlara önerileri için teşekkür edeirm ID-coolıng markasını ilk kez gördüm. 360'lık sıvı soğutması diğer firmaların 240 lıklarıyla aynı fiyata olunca ilgimi çekti. 800-900 liraya 360'lık sıvı soğutma bayağı iyi olur diye düşünüyorum. Fakat marka konusunda şüphelerim var. Ben araştırmaya başlıyacağım incelemelere bakacağım fakat bazı sponsorlu içerikler insanı yanıltıyor ondan dolayı sizinde fikirlerinizi öğrenmek isterim.
Bu model hakkında fikirleriniz nedir?

Bence bilindik bir markanın 240mmlık sıvı soğutucusunu almak daha mantıklı.

Bu markayı hiç duymamıştım. Fuma'yı ben de önerdim zaten. Yurtdışında popüler olan bir marka mı?
Bu sorunuza yönelik @Mithat Berhan hocamın şu yorumunu inceleme eşliğinde bırakayım.

" i9 10980XE'yi kullanmışlar bu testte.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Birçok konuda Noctua NH-D15 ve Dark Rock Pro 4 ile rakip.
En son kısımda 10980XE'yi OC yapmışlar o da artık sogutucu TDP'sini geçmiş, onun dışında 10980XE ile kullanıyor adamlar :)

Yani o fiyat bandındaki en mantıklı seçim olacaktır. "

Bence bilindik bir markanın 240mmlık sıvı soğutucusunu almak daha mantıklı.

Acaba bilindik bir markanın yan sanayi* ürünü müdür? Diye düşündüm de, bazen de yurt dışında satış yapan firma TR pazarına girerken uygun fiyata giriyor acaba öyle bir marka mı? Diye düşünmüştüm.(*Vestel-regal gibi)

Satıcı gelbura, kendi sitesi daha uygun fiyatlı, incelemelerine bakabilirsiniz hocam. Güvenemem diyorsanız İtopya'da MSI'ın 360'lık soğutması 1100 liraya düşmüş.

Mesele sıvı soğutma olunca güven çok önemli oluyor. O yüzden biraz araştırmam gerekiyor :) .

Bu sorunuza yönelik @Mithat Berhan hocamın şu yorumunu inceleme eşliğinde bırakayım.

i9 10980XE'yi kullanmışlar bu testte.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Birçok konuda Noctua NH-D15 ve Dark Rock Pro 4 ile rakip.
En son kısımda 10980XE'yi OC yapmışlar o da artık sogutucu TDP'sini geçmiş, onun dışında 10980XE ile kullanıyor adamlar :)

Yani o fiyat bandındaki en mantıklı seçim olacaktır.
Zaten ben de onun önerisinden ötürü Fuma'yı önerdim. Kalitesini biliyorum. :)

ID-Cooling markasından bahsetmiştim.

" i9 10980XE'yi kullanmışlar bu testte.

Birçok konuda Noctua NH-D15 ve Dark rock Pro 4 ile rakip.

Yani o fiyat bandındaki en mantıklı seçim olacaktır. "

Sytche ve reeven olarak firmanın iki kolu var, yabancıların tercih ettiği bir marka evet.

Zaten ben de onun önerisinden ötürü Fuma'yı önerdim. Kalitesini biliyorum. :)

ID-cooling markasından bahsetmiştim.

Noctua markası gerçekten bu kadar iyi mi? Yani 800-1000 TL'lik bir sıvı soğutmadan daha iyi mi soğutur? Gibi aklımda deli sorular var.

Edit: Cevaplarken yanlışlıkla öne çıkar butonuna bastım ):

Yeni konular

Geri
Yukarı