8000-9000TL RTX 2060S Sistem Toplama

Bütçe
8000-9000
Mon

Monitör dahil bütün sistem kaç lira tuttu ? (Sanırım yanında klavye de aldınız o yüzden fiyat yazarken onu çıkarabilirseniz sevinirim)
klavye hariç 8800 TL tuttu. Ama parçalara baktıysan hepsi sınıfında üst düzey kaliteli parçalar. Malum birde döviz bu kadar alıp başını gitmişken bu fiyat normal.

Bütçem 8000-9000 arası. Bütün parçalara karar veremedim. Şu ana kadar hiç masaüstü kullanmadım o yüzden bu konularda tabiri caizse biraz cahilim. 1080P oynamayı düşünüyorum bütçeye monitör dahil değil fakat bütçemi çok aşmazsa dahil edebilirim. Yanına Ryzen 5 3600X, ASUS ROG STRIX B450-F, 3200-3600MHz'lik 16 GB(2x8) RAM almayı düşünüyorum. Kasa ve PSU hakkında veya RAM ve ekran kartını hangi marka alacağım hakkında hiçbir fikrim yok. Biraz yardımcı olursanız sevinirim.
1660 ti 1080p için yeterli 2060 1440p oynatabiliyor.

1660 ti 1080p için yeterli 2060 1440p oynatabiliyor.
rtx 2060 super ekran kartımla Ark Survival Evolved oyununda max grafiklerde 60 fps alıyorum. 1060 ti ekran kartıyla 60 fps alamazsınız. yani sisteminizi zorlayacak birçok oyun var piyasada. 1060 ti ile bu tarz oyunları max grafiklerde pek performanslı oynayamayabilirsiniz.

Sistemimiz neredeyse aynı bende çok memnunum. 2K oynuyorum ve gerçekten muhteşem.
Kullandığınız monitör nedir ? Ve sizce sistemi ucuza getirip monitöre de para ayırmak için RTX 2060 Super mi almalıyım yoksa monitörü sonra almak üzere RTX 2070/2070 Super mi almalıyım ? ASUS ROG STRIX modelleri cidden gerek tasarımı gerek soğutmasından dolayı hoşuma gidiyor ama 2060 Super ile 2070 Super arasında yaklaşık 1000 liralık bir fark var.
Anakart boyutunuz nedir ? ATX bana daha iyi geldi ama daha önce de belirttiğim gibi kasa anakart ve güç kaynağından çok anlamam, öneri yapabilirseniz sevinirim.

Son düzenleme:
Kullandığınız monitör nedir ? Ve sizce sistemi ucuza getirip monitöre de para ayırmak için RTX 2060 Super mi almalıyım yoksa monitörü sonra almak üzere RTX 2070/2070 Super mi almalıyım ? ASUS ROG STRIX modelleri cidden gerek tasarımı gerek soğutmasından dolayı hoşuma gidiyor ama 2060 Super ile 2070 Super arasında yaklaşık 1000 liralık bir fark var.
Anakart boyutunuz nedir ? ATX bana daha iyi geldi ama daha önce de belirttiğim gibi kasa anakart ve güç kaynağından çok anlamam, öneri yapabilirseniz sevinirim.
Monitorü sonradan alabiliyorsanız RTX 2070 Super alın.

Son düzenleme:
ATX olması bir şey değiştirmez ATX ile mATX arasında slot fazla olmasından başka bir fark yok.

Öncelikle şunu söyleyeyim monitöre yapılan yatırım her zaman önemlidir acımayın. 2K alın keyfinize bakın derim. Ben şun 2060S ile her oyunu ultra 2k da rahatlıkla oynayabiliyorum. Açık konuşayım 2080 Super alacak param da var ama gerek duymuyorum. Hep söylerim Ekran kartını 2 yılda bir değiştirdiğim için fiyat farkına değmeyecek performanslar ortada. Bu karttan sonra 3060 S alacağım büyük ihtimalle. Ayrıca siz nasıl bir yatırım planlıyorsunuz bilmem ama benim düşüncem de iseniz Ekran kartını pahalı almayın monitör alın. Son olarak ben Samsung Sr75 27 inc Monitörü kullanmaktayım bilginize.
Ayrıca 2060S ile 2070 arasında fark yok denecek kadar az hatta yok desek yeridir. :)

Öncelikle şunu söyleyeyim monitöre yapılan yatırım her zaman önemlidir acımayın. 2K alın keyfinize bakın derim. Ben şun 2060S ile her oyunu ultra 2k da rahatlıkla oynayabiliyorum. Açık konuşayım 2080 Super alacak param da var ama gerek duymuyorum. Hep söylerim Ekran kartını 2 yılda bir değiştirdiğim için fiyat farkına değmeyecek performanslar ortada. Bu karttan sonra 3060 S alacağım büyük ihtimalle. Ayrıca siz nasıl bir yatırım planlıyorsunuz bilmem ama benim düşüncem de iseniz Ekran kartını pahalı almayın monitör alın. Son olarak ben Samsung Sr75 27 inc Monitörü kullanmaktayım bilginize.
Ayrıca 2060S ile 2070 arasında fark yok denecek kadar az hatta yok desek yeridir. :)
Kulağa mantıklı geliyor :) Kavisli ekran hakkında iyi şeyler duymadım ama sanırım kişiden kişiye değişen bir şey. Vatan'dan belki kendim deneyip ona göre karar veririm.
Ekleme: Kasa olarak ne aldınız ? Sistemi farklı farklı sitelerden mi tek bir siteden mi topladınız ? Tek siteyse hangi site ?

Son düzenleme:
Kulağa mantıklı geliyor :) Kavisli ekran hakkında iyi şeyler duymadım ama sanırım kişiden kişiye değişen bir şey. Vatan'dan belki kendim deneyip ona göre karar veririm.
Ekleme: Kasa olarak ne aldınız ? Sistemi farklı farklı sitelerden mi tek bir siteden mi topladınız ? Tek siteyse hangi site ?
Kusura bakmayın uyarı aldığım için cevap veremedim.
Açık konuşmak gerekirse ürünlerin tamamını Vatan Bilgisayardan KDV indirimi ile adım. O zaman (21.09.2019) ki fiyatlar şöyleydi ;

-Anakart 640 TL - Asus b450 Tuf Pro
-Ekran kartı 3300 TL -RX 5700XT (İade sonrası Sinerji Bilgisayardan 2060S aldım)
-Ram 550 TL-Crucial Ballistix 3000MHZ
-İşlemci 1000 TL-2600x
-SSD 420 TL- Crucial Bx500
-Kasa 640 TL- Xigmatek Beast+PSU
-Monitör 2500 TL Samsung SR75 27 INC

Bir sonraki aşamada ne mi yapacağım ? İşlemci (3700x) ile Ekran Kartını (RTX3070) değiştireceğim. Belki Ram artışı olabilir. Yani şunu demek istiyorum Parayı en iyisini alacağım diye saçmak bana göre mantıksız. Alana saygım sonsuz orası ayrı. Benim bu şekilde yapmamın sebebi sistemi mi devamlı güncel tutmam. Başka sorun varsa yardımcı olmak isterim.

Geri
Yukarı