8000-9000TL sistem toplama

Geçen hafta Dual evo yenilenmiş RTX2060 gelmişti 3050 lira civarına. Öyle bir şey alın derim.

Zira her 2060 modeli soğutma kaltak iyi olmayabiliyor.
Eğer öyle bir ürün yakalayabilirsem bütçeyi biraz aşıp alabilirim dediğiniz gibi. EVGA RTX 2060 KO hakkında ne düşünüyorsunuz? Daha bu sabah Amazon üzerinden her şey dahil 390$ gibi bir fiyata alınabiliyordu.

Büyük ihtimalle fan hızı düşüktür. Seçtiğiniz kasa da Mesh zaten, o kadar olacağını düşünmüyorum.

Ama o kart Vatan'da vardı bir ara, stok durumu nedir acaba.
Stok tükenmiş sanırım. Kasa ve PSU yeterli ve kaliteli ürünlerse onları da yarın sipariş vereceğim. 10TL daha fiyatların artmasını kaldıramaz bütçem :)

Evet bütçeyi aşmak zorunda kalıyorsunuz gibi. 1000 TL'ye alabileceğiniz en iyi kombolardandır o kasa ve PSU. Kasa ve PSU birlikte 1000 TL altına bulmak zor.

Ayrıca monitör fiyatı da 1829 TL ve bence çok iyi bir fiyat. Bunu alabilirsiniz. Tabi bir sorunu var mı araştırmak lazım, büyük ihtimal bakmışsınızdır.

Aşağıdaki sistemi alınca 2500 TL kalıyor. Can sıkıcı. Daha düşürülebilecek ne var diye bakıyorum ama alabileceğiniz kaliteli ve uygun fiyatlı parçalar bunlar. Daha uygunu olmaz sanki.

Aslında bütçeye uygun bir sistem toplanabilirdi tabi Ryzen 5 3600'ün 1500 TL olduğu dönemde mümkündü bu ancak.

Kısılabilecek tek bileşen monitör olabilir. 1500 TL'ye bir monitör alırsanız ekran kartı için bütçe artacaktır.

Güç kaynağı, kasa, RAM, SSD ve anakartı alabilirsiniz. Fiyatlar uygun duruyor.

Güç Kaynağı:

Kasa:

RAM:

SSD olarak aşağıdakilerin hepsi iyidir, Seagate ve Apacer cazip. Diğerleri de iyi tabii ki.

Anakart:

Son düzenleme:
Evet bütçeyi aşmak zorunda kalıyorsunuz gibi. 1000 TL'ye alabileceğiniz en iyi kombolardandır o kasa ve PSU. Kasa ve PSU birlikte 1000 TL altına bulmak zor.

Ayrıca monitör fiyatı da 1829 TL ve bence çok iyi bir fiyat. Bunu alabilirsiniz. Tabi bir sorunu var mı araştırmak lazım, büyük ihtimal bakmışsınızdır.

Aşağıdaki sistemi alınca 2500 TL kalıyor. Can sıkıcı. Daha düşürülebilecek ne var diye bakıyorum ama alabileceğiniz kaliteli ve uygun fiyatlı parçalar bunlar. Daha uygunu olmaz sanki.

Aslında bütçeye uygun bir sistem toplanabilirdi tabi Ryzen 5 3600'ün 1500 TL olduğu dönemde mümkündü bu ancak.

Kısılabilecek tek bileşen monitör olabilir. 1500 TL'ye bir monitör alırsanız ekran kartı için bütçe artacaktır.

Güç Kaynağı:

Kasa:

RAM:

SSD olarak aşağıdakilerin hepsi iyidir, Seagate ve Apacer cazip. Diğerleri de iyi tabii ki.

Anakart:
Anakart siparişini de İtopya üzerinden 560TL'ye verdim.
Monitör tercihi olarak:
MSI Optix G241 23.8'' 144Hz 1MS(MPRT) FreeSync™ OYUNCU MONİTÖR fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da 1829TL
VIEWSONIC XG2405 24” Full HD IPS Panel 1ms 144Hz Pro-Gaming Monitör Siyah Outlet 1206163 1787TL

Yukarıdaki monitörlerden hangisini tercih etmeliyim? Monitördeki yükseklik ve pivot ayarı önemli bir ayar mıdır?

@EgeN7 @359149 @Mithat Berhan @Lyrax52 @Recep Baltaş @Ali Güngör

Son düzenleme:

aslında bütçeye uygun bir sistem toplanabilirdi tabii Ryzen 5 3600'ün 1500 TL olduğu dönemde mümkündü bu ancak.

Güç kaynağı:

Kasa:

RAM:

SSD olarak aşağıdakilerin hepsi iyidir, Seagate ve apacer cazip. Diğerleri de iyi tabii ki.

Anakart:

Hocam bana da yardımcı olurmusnuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı