8000-9000TL sistem toplama

Merhaba @mrcek98 öncelikle etiketiniz tutmamış. Bildirim gelmemiş. Tesadüfen gördüm buldum. Beni etiketlediğiniz için konuya cevap yazacağım. Sorunuzu cevaplandırmadan geçmeyeceğim. Benden önce yazılan 180 mesajı okumam biraz zaman alabilir. Ben beklemede kalın.
Etiketiniz için teşekkür ederim :)

Merhaba @mrcek98 öncelikle etiketiniz tutmamış. Bildirim gelmemiş. Tesadüfen gördüm buldum. Beni etiketlediğiniz için konuya cevap yazacağım. Sorunuzu cevaplandırmadan geçmeyeceğim. Benden önce yazılan 180 mesajı okumam biraz zaman alabilir. Ben beklemede kalın.
Etiketiniz için teşekkür ederim :)
Çok teşekkür ederim, cevabınızı merakla bekliyorum.

Bu RAM hakkında ne düşünüyorsunuz? CL değeri biraz yüksek geldi.

RAM'in CL19 olması biraz ilginç geldi, 18 olsa güzel olurdu.

CL dediğimiz erişim süresi olan süre; yıl değil, ay değil, gün değil, saat değil, dakika değil, saniye değil, salise değil, milisaniye değil, nanosaniyedir. Saniyenin milyarda biridir.
CL 18, CL 19'dan iyi değildir demiyorum tabii ki. Ama konu sahibi alacağı RAM'i Ryzen 9 5950X gibi bir işlemci ile kullanmayacak. Ben konu sahibine alacağı belleğin kapasitesine ve hızına (MHz) sonra tepkime süresine bakmasını öneririm.

Bakınız:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu monitör nasıldır?
Monitör alırken MS değerine takılma. Ben 60 Hz 5 MS monitör kullandım. Şu an 60 Hz 1 MS monitör kullanıyorum. Bir farkını göremedim. Yüksek tazeleme istiyorsan Hz değerine takıl. Canlı renkler istiyorsan panel tipine (IPS veya üstü) takıl. Doğru renkler istiyorsan renk uzayına takıl. Daha yüksek çözünürlük istiyorsan dikey ve yatay piksel sayısına takıl. Ekran büyüklüğü istiyorsan inch'e takıl. :)

CL dediğimiz erişim süresi olan süre; yıl değil, ay değil, gün değil, saat değil, dakika değil, saniye değil, salise değil, milisaniye değil, nanosaniyedir. Saniyenin milyarda biridir.
CL 18, CL 19'dan iyi değildir demiyorum tabii ki. Ama konu sahibi alacağı RAM'i Ryzen 9 5950X gibi bir işlemci ile kullanmayacak. Ben konu sahibine alacağı belleğin kapasitesine ve hızına (MHz) sonra tepkime süresine bakmasını öneririm.

Güzel açıklama için teşekkürler ama bunun zaten farkındayım. Ne ile kullanırsa kullansın CL19 oldukça yüksek. Öte yandan CL18 de yüksek. Burada sadece arada kaldım, fiyatı ve RAM'in özelliklerini düşünerek son olarak yanlış bilgi vermemek adına söyledim, o anda CL18 vs CL19 yazıp araştıracak zamanım yoktu.

Bakınız:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Monitör alırken MS değerine takılma. Ben 60 Hz 5 ms monitör kullandım. Şu an 60 Hz 1 ms monitör kullanıyorum. Bir farkını göremedim. Yüksek tazeleme istiyorsan HZ değerine takıl. Canlı renkler istiyorsan panel tipine (IPS veya üstü) takıl. Doğru renkler istiyorsan renk uzayına takıl. Daha yüksek çözünürlük istiyorsan dikey ve yatay piksel sayısına takıl. Ekran büyüklüğü istiyorsan ınch'e takıl. :)

Hocam sizden şubat ayında bir sistem önerisi isteyeceğim sizi nasıl bulabilirim :D. Forumda ekleme vs yok sanırım çok da hakim değilim foruma ama.

Siz değerli ve engin bilgileri olan Sosyal üyelerine bir şey sormak istiyorum. Ekran kartı takmadan sistem kullanılabilir mi? Ekran kartı henüz alamadım fakat diğer ürünler kutularında kuzu kuzu bekledikçe heyecanlanıyorum. Mümkün müdür bu durum? @EgeN7 @Kaspersky Kullanıcısı

Şu an 3800 TL'ye çok güzel bir RTX 2060 var ama yine pahalı geliyor benim gözümde. Yine de değerlendirilebilir.

Aynı zamanda RX 5600 XT de var, bu da 3500 TL.

Yine 3000 TL'ye Sapphire Pulse,

Ekran kartı olmadan açıp açamama ile ilgili açıklama mevcut, sistem APU değilse açamazsınız. Çalışır tabi ama görüntü gelmez.

Son düzenleme:
Şu an 3800 TL'ye çok güzel bir RTX 2060 var ama yine pahalı geliyor benim gözümde. Yine de değerlendirilebilir.
Evet buna çok içim gitti ama 3800TL iyi bir rakam olsa da benim için fazla gibi 4400TL gibi bir fiyata 2060S var çünkü :(

5600XT tarafına gelince de son karar olarak NVIDIA tarafında karar kıldım.
Hangi parçaları almıştınız?
Ekran kartı hariç her şey.
Evet buna çok içim gitti ama 3800TL iyi bir rakam olsa da benim için fazla gibi 4400TL gibi bir fiyata 2060S var çünkü :(

5600XT tarafına gelince de son karar olarak NVIDIA tarafında karar kıldım.

Ekran kartı hariç her şey.
Şöyle havadan 1500TL para düşse elime 5200TL'ye 2070Super var :(
Hala ekran kartı alamamış olmama inanabiliyor musunuz? Amazon'dan çok güzel bir fırsat yakalamıştım Asus ROG Strix RTX 2060 3 fanlı modeli 400 dolar gibi bir fiyata alıyordum. Ödeme yöntemi hatası yüzünden satın alamadım. Siparişi iptal etmemi tekrar stok beklememi söylediler. Şimdi aklım orada kaldığı için saplantılı aşıklar gibi 5 dakikada bir Amazon stok kontrolü yapıyorum.(İğrenç bir durum!) @EgeN7

Son düzenleme:
Ekran kartı takmadan sistem kullanılabilir mi?
Beni etiketlediğiniz için yazıyorum. Ekran kartınız yoksa, sistemde de dahili görüntü birimi yoksa görüntü alamazsınız. Dahili grafik birimlerinin de zaten tatmin edici bir performansı olmuyor.
Sistemin de fotoğrafını atarsınız artık :)

Yeni konular

Geri
Yukarı