8000-9000TL sistem toplama

AOC 24G2U'yu ne kadara aldınız?

RAM güzel olmuş.

En son 500 TL aşıyordu bütçeyi attığım listede. Sizin istediğiniz parçalar vardı genel olarak. Bütçeyi nasıl ayarlayacaksınız? Ne kadar kalıyor diğer parçalara yani? Ona göre parça önerelim.

Son düzenleme:
AOC 24G2U'yu ne kadara aldınız?

RAM güzel olmuş.

En son 500 TL aşıyordu bütçeyi attığım listede. Sizin istediğiniz parçalar vardı genel olarak. Bütçeyi nasıl ayarlayacaksınız? Ne kadar kalıyor diğer parçalara yani? Ona göre parça önerelim.
2000 TL Monitör + 644 RAM gibi bir fiyata aldım fakat alışveriş kredisi ile aldım. Ekran kartına 3000TL ayıracağım öyle ya da böyle, Kasa MSI Mag 100M, PSU olarak CM MWE veya daha ucuz bir PSU bulabilirsek aynı seviyede onu tercih edebilirim. SSD olarakta en ucuz ne bulursam onu alacağım artık.
@EgeN7 Hepsinin toplamında sahip olduğum sistem gerçekten fiyatını hak etti mi görüşlerinizi merak ediyorum?

Son düzenleme:
Bu monitör 1500-1800 TL bandında alınabilecek bir monitör ama 2000 TL'ye değmeyebilir maalesef, o yüzden ne kadara aldığınızı sordum.
Alacağım monitörle kıyaslayınca gerek yükseklik ayarı gerekse ürün memnuniyeti açısından 1830 ona vermektense 2000 buna vermek daha mantıklı olur gibi düşündüm. 2000TL gibi fiyatlara daha iyi bir monitör alabilir miydim?
Kasayı Zalman N5 MF yaparsak 50TL gibi bir düşüş yakalarız bütçede. Sizce iki kasa arasındaki fark nasıldır? Hangisi daha iyi ve tercih edilebilir?

Son düzenleme:
2000 TL gibi fiyatlara daha iyi bir monitör alabilir miydim?

Bu tartışılır, pek sanmıyorum ama MSI olan da fena değildi sanki, fiyatı da uygundu. Zaten sadece Vatan'da uygun, diğer yerlerde 2000 TL civarı sanırım. 200 TL uyguna gelirdi, onu belirtmek istedim. Ekran kartı bütçesi için de iyi olurdu. Ama olsun, problem yok. Yükseklik ayarı, pivot vs. bunlar da ihtiyaca göre değişen önemli şeyler.

Zalman kasa güzel ama MSI olan 472 TL şu an, bence alabilirsiniz. Biraz daha iyi gibi malzeme kalitesi ve fan kalitesi. Ama Zalman olanın detaylı incelemesine bakmak lazım. Yine de FORGE 100M fiyatına göre çok iyi.

Bu tartışılır, pek sanmıyorum ama MSI olan da fena değildi sanki, fiyatı da uygundu. Zaten sadece Vatan'da uygun, diğer yerlerde 2000 TL civarı sanırım. 200 TL uyguna gelirdi, onu belirtmek istedim. Ekran kartı bütçesi için de iyi olurdu. Ama olsun, problem yok. Yükseklik ayarı, pivot vs. bunlar da ihtiyaca göre değişen önemli şeyler.

Zalman kasa güzel ama MSI olan 472 TL şu an, bence alabilirsiniz. Biraz daha iyi gibi malzeme kalitesi ve fan kalitesi. Ama Zalman olanın detaylı incelemesine bakmak lazım. Yine de FORGE 100M fiyatına göre çok iyi.

Vatan'a giderken bende MSI kararıyla gidiyordum ancak orada MSI ile ilgili bazı olumsuz geri dönüşler aldıklarını söylediler. Üstelik yükseklik ve pivot ayarı ilk kez karşılaştığım özellikler belki bir gün işime yarar veya çok kullanışlıdır diye düşünerek aradaki fiyat farkını önemsemeden almak istedim. Çünkü şöyle alışveriş kredisi ile aldım aradaki 170 lira fark 12 aya böldüğümüz takdirde aylık 14 lira gibi bir ödemeye tekabül ediyor.

Kasa olarak bu konuştuğumuz modeli alacağım. PSU olarak Cooler Master MWE 600W modeli uygun mudur? Daha uygun bir şey bulabilir miyim?
@EgeN7 Kasa siparişini de verdim biraz önce eğer PSU'da hemfikir olursak onu da sipariş vereceğim. SSD ve ekran kartı kaldı sadece. Ekran kartı için önümüzdeki Cuma'yı bekleme taraftarıyım siz ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleme:

Bu ürün için 500 TL gayet iyi. Genelde 600 TL civarlarında dolaşıyor şu sıralar. Sanırım başka PSU bulamayız 500 TL civarında kaliteli ve 600W. Belki başka öneriler de gelir ama fiyatına göre çok iyi bir ürün.

SSD için NVMe diyeceğim çünkü NVMe SSD'nin avantaj sağladığı programlar kullanacaksınız. Ama NVMe SSD'ler de pahalı. Corsair MP510 Force 480 GB çok iyi gider ama fiyatı da fazla biraz. En kötü ihtimalle güzel bir SATA SSD alınabilir.

Evet ekran kartı için kesinlikle indirim beklemek gerekli, özellikle Cuma gününü. Ama yine de Amazon.com.tr ve Hepsiburada'daki indirimlere dikkat edin her gün.

Bu ürün için 500 TL gayet iyi. Genelde 600 TL civarlarında dolaşıyor şu sıralar. Sanırım başka PSU bulamayız 500 TL civarında kaliteli ve 600W. Belki başka öneriler de gelir ama fiyatına göre çok iyi bir ürün.

SSD için NVMe diyeceğim çünkü NVMe SSD'nin avantaj sağladığı programlar kullanacaksınız. Ama NVMe SSD'ler de pahalı. Corsair MP510 Force 480 GB çok iyi gider ama fiyatı da fazla biraz. En kötü ihtimalle güzel bir SATA SSD alınabilir.

Evet ekran kartı için kesinlikle indirim beklemek gerekli, özellikle Cuma gününü. Ama yine de Amazon.com.tr ve Hepsiburada'daki indirimlere dikkat edin her gün.
SSD olarak Sata tercih etmek zorunda kalacağım çünkü fiyat farkı çok fazla. Bulabildiğim sizin geçen yorumlarda önerdiğiniz en uygun SSD'yi almayı düşünüyorum 450TL civarlarında. PSU olarak da sizin önerdiğinizi sipariş vereceğim. Sonra ekran kartı bekleyişine gireceğiz :)
@EgeN7 Cooler Master MWE 600W siparişini bugüne bıraktığım için 520TL oldu kendime kıza kıza sipariş verdim, GIGABYTE 480GB SSD 460TL olmuş onda da kıza kıza sonunda sipariş verdim. Geriye bir tek ekran kartını beklemek kalıyor.
@EgeN7 Zotac GeForce RTX2060 Gaming 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı 3120TL

Bu kart nasıldır bilginiz var mı?

Son düzenleme:
RTX 2060'ın bütçe kartlarından. İzlediğim kadarıyla idare eder bir performans sunuyor ama çok da alınası değil. YouTube videolarına bir bakın derim ısınma durumuyla ilgili. Sıkıntısı yoksa düşünülebilir.

Bunun fiyatı çok değişmez gibi, Cuma gününü beklemeye devam edebilirsiniz. Ne ilginçtir ki 1-2 hafta önce Asus Dual EVO RTX 2060'lar güzel indirimler görürken şu sıralar öyle bir şey olmuyor.

RTX 2060'ın bütçe kartlarından. İzlediğim kadarıyla idare eder bir performans sunuyor ama çok da alınası değil. YouTube videolarına bir bakın derim ısınma durumuyla ilgili. Sıkıntısı yoksa düşünülebilir.

Bunun fiyatı çok değişmez gibi, Cuma gününü beklemeye devam edebilirsiniz. Ne ilginçtir ki 1-2 hafta önce Asus Dual EVO RTX 2060'lar güzel indirimler görürken şu sıralar öyle bir şey olmuyor.
Şu an en doğru tercih Cuma gününü beklemek sanırım dolar 8 üzerine çıkmışken bu gidişat beni korkutmuyor da değil ama bekleyeceğim. Bu sırada gözünüze çarpan fırsatlar olursa buraya yazar mısınız? Her gün takipte olacağım.
Bebeklerimin hepsi elime ulaştı. Şimdi bir tek ekran kartını uygun bir fırsatla yakalayıp tadını çıkartmak kaldı :)
Şu an en doğru tercih Cuma gününü beklemek sanırım dolar 8 üzerine çıkmışken bu gidişat beni korkutmuyor da değil ama bekleyeceğim. Bu sırada gözünüze çarpan fırsatlar olursa buraya yazar mısınız? Her gün takipte olacağım.
Bebeklerimin hepsi elime ulaştı. Şimdi bir tek ekran kartını uygun bir fırsatla yakalayıp tadını çıkartmak kaldı :)
@EgeN7
Arkadaşlar sizden ricam bu sisteme uygun bir ekran kartını bu geceki indirimlerden takip edip karşılaştırmalı şekilde bana yazabilir misiniz? RTX 2060 yerine 5600XT almak mantıklı mıdır? İzmir’de ikamet ediyorum ve biliyorsunuz deprem sebebiyle evlere giremiyoruz. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. @EgeN7

Dosya Ekleri

• 1331376E-1DB9-49CC-816E-ACBDCB2701BE.jpeg
    1331376E-1DB9-49CC-816E-ACBDCB2701BE.jpeg
    212,2 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleme:

Geri
Yukarı