8000 TL bütçe Ultrabook tavsiyesi

Bütçe
8000

Enginarr

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. 8000 TL çevresi bir bütçem var. Elektrik elektronik mühendisliği öğrencisiyim. Uygulamalarda vs. sorun çıkarmayacak güçlü ama hafif, bataryası iyi, fan sesi olabildiğince az bir ultrabook arıyorum. Oyun oynama amaçlı kullanılmayacak. Uygulamalarda bazen sorun çıkması ve bütçenin de zaten yetmemesi yüzünden macbook düşünmüyorum. Yardımcı olacak herkese teşekkürler.

Vatanda. Apple sitesine göre indirim var. 1.800 daha artırabilirsen bütçeni alabilirsin.
Kesinlikle Matebook:

Bütçe arttıramam dersen arkadaşın önerdiği üzmez. Pil konusunda baya iyi diyorlardı.

Vatanda. Apple sitesine göre indirim var. 1.800 daha artırabilirsen bütçeni alabilirsin.

Bütçe arttıramam dersen arkadaşın önerdiği üzmez. Pil konusunda baya iyi diyorlardı.
Bütçe artırsam bile 8gb 256gb özellikleri 1-2 yıl sonra zora sokar gibi geliyor. Daha önce mac de kullanmadım açıkçası. Bu dezavantajlar beni biraz mesafeli bırakıyor.

Bütçe artırsam bile 8gb 256gb özellikleri 1-2 yıl sonra zora sokar gibi geliyor. Daha önce mac de kullanmadım açıkçası. Bu dezavantajlar beni biraz mesafeli bırakıyor.
Haklısın. Mac alanlar, genelde mac os ve batarya performansı için alıyor gerisi teferruat diyorlar.

Ne tür uygulamalar kullanıyorsunuz hocam?
Henüz 1. sınıfım malesef hocam. Tam hakim değilim ama uygulamaların da aşırı zorlayacağını sanmam. Yazılıma kayarsam işlemci, bir modelleme vs. çalışırsam ekran kartı önemli olacak galiba. Ekran kartı zorlayacak işler yapacağımı da sanmıyorum. Şöyle güzel işlemcili Mx ekran kartlı bir model bakıyorum sanırım ama belki güzel modeller çıkar diye beklemeye karar verdim şu an... Önerisi olanlar varsa hala yazabilirler tabi.

Ben de elektrik elektronik öğrencisi( hazırlık sınıfındayım şu an ) olarak M1 Air almayı düşünüyorum, tek çekincem 8GB RAM'e sahip olması ama duruma göre 1-2 sene sonra satıp yükseltebilirim. Sonuçta satıp İntel laptoplara geçmek de çok zor değil.

Geri
Yukarı