8000 TL Bütcelik Oyun Sistemi Toplama

Öncelikle bilmemeniz normal insanlık halidir, İşlemci Skylake mimarili 1151 soketlidir aldığınız anakart Broadwell mimarili işlemciler için X99 sistemler için bu anakartlara 2011 v3 soket işlemciler takılır, işlemci ve anakart arasında uyumsuzluk var ve sana önerim iki seçeneğin var:

1. Anakartı da eğer istersen MSI X99A Gaming Pro Carbon alabilirsin. Asus Deluxe II'ye göre 400 TL kadar daha uygun ve işini görür. Açıktaki 400 TL ile İ7 6800K alabilirsin.

2. İşlemci aynı İ7 6700K olarak kalabilir. Anakartı ise MSI Z170A Gaming M7 yada Z170A Gaming Pro Carbon olarak değiştirebilirsin.

Şöyle 1000 lira kadar para cebimde kalsın dersen eğer 2. seçeneği yap, yine iyi iş çıkarır. Ama performansı yüksek olsun Video Render tarzı uygulamaları kullanırım dersen 1. seçenekten devam et kardeşim.

Diğer bir konu oyun sistemi olacak demiştin, Cooler Master Master Case Pro güzel bir kasa ama onun yerine "Aerocool Xpredator 2" gibi bir oyuncu kasasını alabilirsin, gerçekten çok güzel bir kasadır bakmanı tavsiye ederim.

Şimdiden hayırlı olsun.

Dostum i7 6800K alıp Haswell bir sistem dizip, dizmemek senin kararın. Beklemek istiyorsan 2017'yi bekle yeni çıkan işlemcilerle sistem diz. Beklemek istemiyorsan GTX 1080, i7 6700K, Z170A Carbon 3'lüsünün yanına seçtiğin bileşenleri koyup sistemini dizebilirsin. SSD'yi 850 Evo yapsan iyi olur. 1000W bir PSU almana gerek yok 600W bile yeterli olur ama ileri de yapabileceğin değişiklikler için 750W 80 Plus bir PSU almanı öneririm.
Öneriniz için teşekkürler, yeni çıkacak olan işlemcilerde biraz daha pahalı olur diye düşünüyorum 2. Secenek daha cazip benim için.
Öncelikle bilmemeniz normal insanlık halidir, İşlemci Skylake mimarili 1151 soketlidir aldığınız anakart Broadwell mimarili işlemciler için X99 sistemler için bu anakartlara 2011 v3 soket işlemciler takılır, işlemci ve anakart arasında uyumsuzluk var ve sana önerim iki seçeneğin var:

1. Anakartı da eğer istersen MSI X99A Gaming Pro Carbon alabilirsin. Asus Deluxe II'ye göre 400 TL kadar daha uygun ve işini görür. Açıktaki 400 TL ile İ7 6800K alabilirsin.

2. İşlemci aynı İ7 6700K olarak kalabilir. Anakartı ise MSI Z170A Gaming M7 yada Z170A Gaming Pro Carbon olarak değiştirebilirsin.

Şöyle 1000 lira kadar para cebimde kalsın dersen eğer 2. seçeneği yap, yine iyi iş çıkarır. Ama performansı yüksek olsun Video Render tarzı uygulamaları kullanırım dersen 1. seçenekten devam et kardeşim.

Diğer bir konu oyun sistemi olacak demiştin, Cooler Master Master Case Pro güzel bir kasa ama onun yerine "Aerocool Xpredator 2" gibi bir oyuncu kasasını alabilirsin, gerçekten çok güzel bir kasadır bakmanı tavsiye ederim.

Şimdiden hayırlı olsun.

Bilgiler için teşekkürler sizler sayesinde öğreniyorum bilmediklerimi, video render ile yapabileceğim birsey yok sadece oyun odaklı ve yüksek fps çözünürlük isrediğim sanırım 2. Secenek bunu karşılar.

Son düzenleme:
Kuşkun olmasın ikinci seçenek her oyun da üstün performans sağlar ama şöyle bir şey var; 4K monitör alabiliyorsan, alsan çok daha iyi olur GTX 1080'nin yanına. Eğer şu anlık öyle bir bütçen yoksa bir süre 1080p monitörle idare et ileri de upgrade yaparsın.

Öneriniz için teşekkürler, yeni çıkacak olan işlemcilerde biraz daha pahalı olur diye düşünüyorum 2. Secenek daha cazip benim için.

Bilgiler için teşekkürler sizler sayesinde öğreniyorum bilmediklerimi, video render ile yapabileceğim birsey yok sadece oyun odaklı ve yüksek fps çözünürlük isrediğim sanırım 2. Secenek bunu karşılar.
Kesinlikle iyi bir karar hem cebinizde 1000 TL kadar bir miktar kalacaktır, Skylake bir sistem oyun için yeterde artar bile. Unutmayın oyun sistemi için Aerocool Xpredator 2 tam bir oyuncu kasası havalandırma konusunda en iyi kasalardan biri, kasaya bakmanı tavsiye ederim.

Söylediğiniz parçaların hepsini hesapladım monitör, maus, klavye ve kulaklık haricinde; Vatan da: 8946.29 Tl , Amazon da: 7250 Tl tutuyor 1696 Tl fark çıkdı, hadi hayırlısı diyelim parçalar elime ulaştığında burdan resimlerini paylaşırım inşallah, herkese yardımlarından dolayı teşekkürler, saygılar.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı