8000 TL hazır sistem tavsiyesi

İşlemci ve anakart yükseltilebilir.
Kasayı da kesinlikle değiştirmek lazım.
Bir göz atabilirsiniz.
Monitör:

Hocam, kasa gerçekten o kadar kötü mü? Neon MS PC'de R5 3600 ve X2 RAM güncellemesi yapıp almak mı, yoksa benzer sistem olan aşağıdaki sistemi almak mı? 250 GB SSD (daha az) ve 150 TL (cepte kalıyor) fiyat farkı olacak. Bir de ekran kartı markası ASUS TUF yerine MSI oluyor. Ne dersiniz?

Hocam, kasa gerçekten o kadar kötü mü? Neon MS PC'de R5 3600 ve X2 RAM güncellemesi yapıp almak mı, yoksa benzer sistem olan aşağıdaki sistemi almak mı? 250 GB SSD (daha az) ve 150 TL (cepte kalıyor) fiyat farkı olacak. Bir de ekran kartı markası ASUS TUF yerine MSI oluyor. Ne dersiniz?

Dediğinizi tam olarak anlamadım?

Dediğinizi tam olarak anlamadım?

Kasayı mutlaka değiştirin demişsiniz ya önerdiğiniz sistemde, o sistemde kasa Performax'ın kasası. Benim ilettiğin mantis kodlu sistemde de o kasa ve PSU var. Bu yüzden mi değiştirin dediniz, MSI kasası ve FSP PSU Performax'tan daha iyi diye mi yani. Neon ms sistemine belirttiğim özelleştirmeleri yapınca almak mı mantıklı yoksa o kasa/psu sorunlu dediğiniz mantis sistemi almak mı diye sormak istemiştim.

Kasayı mutlaka değiştirin demişsiniz ya önerdiğiniz sistemde, o sistemde kasa Performax'ın kasası. Benim ilettiğin mantis kodlu sistemde de o kasa ve PSU var. Bu yüzden mi değiştirin dediniz, MSI kasası ve FSP PSU Performax'tan daha iyi diye mi yani. Neon ms sistemine belirttiğim özelleştirmeleri yapınca almak mı mantıklı yoksa o kasa/psu sorunlu dediğiniz mantis sistemi almak mı diye sormak istemiştim.

Şimdi anladım, FSP markasını güç kaynağı tarafında iyi bir marka olarak biliyorum.
Ama şimdi stok soğutucu ile kullanılacak bir kasaya gelecek olursak, kablolama için yer olmayan bir kasa, fanları RGB ama kaliteli değil bazen çalışmayıp sorun yaşattığını görmüştüm.

Ekran kartı kısmına gelecek olursak ise 2 fanlı aynı model var iken benim önerdiğim tek fanlı model tercih edilmemelidir.

Hocam neon ms sıkıntılı bir bileşeni var mı?

Ben göremedim açıkçası herkes tarafından önerilen bir sistem. Tabi işlemci ve RAM yükseltmesini yapmak gerekiyor. SSD 250 GB olması biraz olumsuz ama o da ileride çözülebilir. Muhtemelen ben de alacağım. Şu aşamada olumsuz bir şey gözükmüyor.

RAM'i 16 yapacağım SSD artıracağım fakat işlemci yeterli gibime geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı