8000 TL Intel ve AMD sistem toplama

Nofaces

Hectopat
8000 TL bilgisayar toplar mısınız? Sadece kasa istiyorum.

1. Intel tabanlı
2. AMD tabanlı
3. Tek bir siteden

Arkadaşlar yukarıda da belirttiğim gibi Intel tabalı kasa, AMD tabalı ayrı bir kasa ve tek bir siteden istiyorum.

Şimdiden çok teşekkür ederim herkese..

Son düzenleyen: Moderatör:
Seçtiğiniz kasa oldukça estetik ve kaliteli ama ben hava sirkülasyonu açısından önü daha ferah bir kasa seçmenizi öneririm. Zira blower fanlı ekran kartları zaten biraz sıcak çalışıyorlar.
Önerim: Cooler Master MasterBox MB511 Midi-Tower Black computer case MCB-B511D-KANN-S01 - Nanokatalog
Sinerji'den olsun derseniz alternatifler:
(Sadece mATX anakart desteği var: CoolerMaster MasterCase Pro 3 USB 3.0 mATX Mini Tower Kasa)
Dark N10 PRO Mavi Led Fan USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa
Aerocool Aero 800 Black Edition Kırmızı Led Fan USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa

O güç kaynağında sadece bir adet 6+2 pin güç girişi var, seçtiğiniz ekran kartı ise 8 ve 6 pin olmak üzere iki kablo istiyor.
Önerim: Aerocool 650W KCAS Serisi 80+ Gold Güç Kaynağı

Tek modül RAM almayın. Çift kanal her zaman daha iyidir.
Önerim: XPG 16GB(2x8) Gammix D10 Kırmızı 3000mhz CL16 DDR4 Ram (AX4U3000W8G16-DR10)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Seçtiğiniz kasa oldukça estetik ve kaliteli ama ben hava sirkülasyonu açısından önü daha ferah bir kasa seçmenizi öneririm. Zira blower fanlı ekran kartları zaten biraz sıcak çalışıyorlar.
Önerim: Cooler Master MasterBox MB511 Midi-Tower Black computer case MCB-B511D-KANN-S01 - Nanokatalog
Sinerji'den olsun derseniz alternatifler:
(Sadece mATX anakart desteği var: CoolerMaster MasterCase Pro 3 USB 3.0 mATX Mini Tower Kasa)
Dark N10 PRO Mavi Led Fan USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa
Aerocool Aero 800 Black Edition Kırmızı Led Fan USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa

O güç kaynağında sadece bir adet 6+2 pin güç girişi var, seçtiğiniz ekran kartı ise 8 ve 6 pin olmak üzere iki kablo istiyor.
Önerim: Aerocool 650W KCAS Serisi 80+ Gold Güç Kaynağı

Tek modül RAM almayın. Çift kanal her zaman daha iyidir.
Önerim: XPG 16GB(2x8) Gammix D10 Kırmızı 3000mhz CL16 DDR4 Ram (AX4U3000W8G16-DR10)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Önerileriniz ve uyarılarınız için teşekkür ederim.
Kasa konusunda araştırmalar yaptım ama ne kadar iyi bilmiyorum.
SilverStone 600W Strider Essential Serisi 80+ Güç Kaynağı
Güç kaynağı olarak daha düşük bütçeli olduğu için bu da alınabilir.
Ayrıca AMD tabanlı anakartta 2 RAM slotu bulunmakta, bu yüzden tek slot RAM almak daha mantıklı değil mi?

Önerileriniz ve uyarılarınız için teşekkür ederim.
Kasa konusunda araştırmalar yaptım ama ne kadar iyi bilmiyorum.
SilverStone 600W Strider Essential Serisi 80+ Güç Kaynağı
Güç kaynağı olarak daha düşük bütçeli olduğu için bu da alınabilir.
Ayrıca AMD tabanlı anakartta 2 RAM slotu bulunmakta, bu yüzden tek slot RAM almak daha mantıklı değil mi?
Kasa için mATX anakart alacaksanız NZXT S340 yerine gözü kapalı Mastercase Pro 3'ü seçebilirsiniz. Ön tarafı mesh ızgara olan bir kasa her zaman hava sirkülasyonu açısından daha avantajlıdır. Ama N10 Pro da bence alınabilir bir kasa.

Siz o PSU'ya alınabilir diyorsanız alabilirsiniz tabii. Benim o PSU'nun kalitesi hakkında herhangi bir fikrim yok. O yüzden yorum yapmayayım. Ben olsam KCAS 650G'yi seçerdim. Aradaki o 94 ₺'lik farka değeceğini düşünüyorum. Zaten örneğin kasayı Mastercase Pro 3 olarak seçerseniz bir miktar bütçede alan açmış oluyorsunuz.

Oyun için topluyorsanız önümüzdeki uzun yıllar 16 GB RAM size fazlasıyla yetecek. O yüzden ileride 32 GB veya 24 GB'a yükseltme yaparım diye tek çubuk 16 GB RAM almak mantıklı değil. Zaten attığım videoyu ve benzer videoları izlerseniz arada ciddi bir performans farkı olduğunu görebilirsiniz.

4 GB alınmaz zaten 2 slotsa dediğiniz gibi takviye yapamıcaksınız. O yüzden başta 8 GB alıp sonra yakın zamanda tekrar takviye edersiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı