8000TL-11000TL arası Gaming laptop önerisi

Bütçe
8000-11000

Efekurcay

Femtopat
Daha fazla  
Bir laptop almayı düşünüyordum. Arada bir oyun oynarım. Mühendislik içinde kullanmayı düşünüyorum. 120Hz veya 144Hz monitör olması iyi olurdu. RAM 16/8 fark etmez. GTX1650'ya da 1650 Ti olabilir. Aradığım özelliklerde çok bilgisayar var ama bazı markalar sıkıntı çıkarıyor şeklinde yorumlar aldım. Excalibur, Monster ve Lenovo markalarının bu fiyatlarda bilgisayarları mevcut ama malzeme kalitesi sorunlu diyor danıştıklarım. MSI ve ASUS öneriliyor genelde.
Bu üstteki linklerden almayı düşünüyordum ama Acer'de FPS düşmesi sorunu ve ısınma problemi olduğunu duydum. Lenovo'da malzeme kalitesi kötü bu sebeple menteşelerde çatlama, tuşlarda silinme ve kırılma görüldüğünü duydum. Sondaki ASUS oldukça uygun ama satıcı dolandırıcı, bozuk, 2. el ve yanlış ürün görderiyor şeklinde yorumlar gördüm. Bu yorumlar biraz tedirgin etti.
En son şu linktekini alıp ilerleyen zamanlarda SSD ve RAM yükseltmesi yapsam iyi olur gibime geliyor. Garanti bozulur mu, yetkili servise mi yaptırmalıyım ve mantıklı bir fikir mi emin olamadım. Görüşleriniz nedir?

En son şu linktekini alıp ilerleyen zamanlarda SSD ve RAM yükseltmesi yapsam iyi olur gibime geliyor. Garanti bozulur mu, yetkili servise mi yaptırmalıyım ve mantıklı bir fikir mi emin olamadım. Görüşleriniz nedir?
Bu laptop için ısınma sorunu var diyorlar ama özellikleri gayet makul.

Yeni konular

Geri
Yukarı