800TL kısır kedi için mama onerisi

Şu an felicia kullanıyoruz ve çok tüy dökülmesi var. Önerebileceğiniz marka var mı 10kg ustu olmalı.
Tüy dökülmesinin tek sebebi mama olmayabilir bilginiz olsun. Tavuklu mamalar "genellikle" kedilerde tüy dökülmesi yapabilir. Ayrıca düzenli olarak kedilerin taranması gerekir. Sorunuza gelecek olursak 10 kilo üstü 800 TL bütçe ile Hill's somonlu kısır mamasını deneyebilirsiniz.

Tüy dökülmesinin tek sebebi mama olmayabilir bilginiz olsun. Tavuklu mamalar "genellikle" kedilerde tüy dökülmesi yapabilir. Ayrıca düzenli olarak kedilerin taranması gerekir. Sorunuza gelecek olursak 10 kilo üstü 800 TL bütçe ile hill's somonlu kısır mamasını deneyebilirsiniz.

Evet şu anda tavuklu mama kullaniyoruz dedigin gibi ondan olabilir ayrica tuyleri kisa tarancak kadar pay yok. Oneri icin de teşekkür ederim.

Hocam şimdi yeniden alacağım sence 40TL fazla verip nd almak mantıklı mı yoksa hılls mı alayım.
Kedinizin tüy dökme problemi nasıl gelişti? Hill's somonlu aldınız sanırım. Bir fark gözlemlediniz mi ve kaç kilo almıştınız kaç ay gitti? Son olarak kedinizin gün içindeki hareket durumu nedir? Aktif bir kedi mi yoksa çoğunlukla uyuyan hareketsiz pasif bir kedi mi?

Kedinizin tüy dökme problemi nasıl gelişti? Hill's somonlu aldınız sanırım. Bir fark gözlemlediniz mi ve kaç kilo almıştınız kaç ay gitti? Son olarak kedinizin gün içindeki hareket durumu nedir? Aktif bir kedi mi yoksa çoğunlukla uyuyan hareketsiz pasif bir kedi mi?

Hocam aciktan gine felicia aldiydim.
Sabahtan aksama kadar da uyuyo.

Hocam açıktan yine felicia aldım.
Sabahtan aksama kadar da uyuyor.
Sürekli uyuyorsa ND almayın, ND protein değeri çok yüksek bir mama. Hareketsiz bir kedide ters tepebilir. Tüy dökme probleminiz de devam ediyorsa artık mutlaka somonlu mamaya geçiniz, tavuk ile devam etmeyiniz. Bu durumda sizin maddi durumunuza göre iki mama önerim olacak. Hill's somonlu veya Mystic somonlu. Ben şimdi Mystic kullanıyorum. Hill's pahalı geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı