840M reballing işlemi

EmirhaaN

Hectopat
Yer
Bağcılar İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Mühendisliği Öğrencisi
Merhaba elimde Lenovo Z50-70 i5-4210U ve 840M laptop var okulumdan dolayı 2.el almak zorunda kaldım.
Aldığımdan beri ekran kartında bir sıkıntı vardı oyunları 840M ile açınca aşağıya bıraktığım fotoğraf gibi değişik noktalar oluşuyordu.
Sorunu tekrar araştırırken reballing işlemini duydum. 200-400 TL arasında bir maliyeti olursa yaptırabileceğimi düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım?
Son olarak İstanbul Avrupa yakası zeytinburnu yakınlarında yapabilecek yerler varsa onları da beklerim.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    24 KB · Görüntüleme: 116
Reballing işi yapıyorum diyenler Reflow yapıyor. Kısa yoldan 5 dakika hava tutup sorunu çözüyor. 2 ay sonra tekrar bu ekranla karşı karşıya.

İyi bir yere yaptırın. Yoksa Reflow yapıp Reball parası alırlar. İkisi arasında çok büyük farklar var.

Teşekkürler peki ortalama fiyat sizce ne kadar olur?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benimki sonuçta bir laptop ve bunun kadar kolay ya da buna benzer olacağını sanmıyorum.

Benimki sonuçta bir laptop ve bunun kadar kolay ya da buna benzer olacağını sanmıyorum.
Tamamen aynı işlem uygulanıyor. Tek fark, laptobun içerisinden anakartınızın çıkması gerekli. Geri kalan tüm adımlar aynı.
Teşekkürler peki ortalama fiyat sizce ne kadar olur?
Yapan yerin deneyimine, kalitesine ve işçiliğine göre değişir.

Önerebileceğiniz bir yer var mı?
Daha önceden yaptırmadığım için yanlış yönlendirmek istemem. Ama bölgenizde daha çok toplu kurumsal satış yapan bilgisayarcı dükkanlarını bulabilirseniz onların bildiği reballing merkezleri olabilir.

Geri
Yukarı