86 derecede oyun oynamak zararlı olur mu?

2013'den bu yıla kadar Lenovo Y510P laptop kullandım GPU'lar sürekli 97-99 derece civarındaydı işlemci sıcaklığım ise bazen 101-103'leri bile görüyordu. Yetkililer ile konuştuğumda sorun olmayacağını söylemişlerdi. Şimdiye kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım halen çalışıyor cihaz. Bu arada çift ekran kartlı 2X GT750M var laptopta.

Programı kurdum ama bu oyun ekranında nasıl gözüküyordu?

Görüntüledim fakat ekran alamadım. 78 derece ekran kartı ısısı kullanımı ise %98 ve intelin ekran kartıda % 10 seviyesinde gösteriyor. Yani yetmeyince diğer ekran kartından mı kullanıyor acaba? Nvidia'nın % 98 performansla çalışması ona zarar verir mi?

Laptop kullansada bu kadar sıcaklıklara ulaşabileceğini zannetmiyorum çünkü o kadar güçlü ekran kartına ve işlemciye sahip değiller çoğu Max 65 70 derece olsun.

Ben R7 5800H'a sahibim ve Valorant oynarken işlemci 78-84 arasında oynuyorum genellikle sizce bu değerler zarar verir mi (Dying Light 2'yi işlemci 85 derece ekran kartı 70 derecede çalıştırıyor ve valorant'da da dying light 2'de de fanlar çok çalışıyor ve ses çıkartıyor)

Geri
Yukarı