860 EVO Samsung Magician'da gözükmüyor

Güncelleme kısmında da disk gözükmüyor. Yüksek ihtimalle sahte. Normalde şöyle gözükmesi gerekir.
1677846278497.png

Güncel firmware RVT04B6Q iken sizinki RVT03B6Q. Eskisindesiniz muhtemelen. Güncelleyin demiştim. Magician'da güncelleme sayfasından ekran görüntüsü atar mısınız? Orada çıkması lazım.
Maalesef Samsung canı sıkılınca sitesini değiştirdiği için eskileri göremiyoruz. Belki eski bir firmware'dir, belki ürün sahtedir. Ama S.M.A.R.T. verileri bu kadar güzelken eski firmware ihtimali bir hayli kuvvetli.

Ürün orijinal çıkarsa (Ki şu ana kadar olmaması için en ufak şüphe yok, Magician'ın orijinal ürün tanımaması bilinen bir sorun. 870 EVO'lar sayesinde herkes uzman kesildi bir anda.) muhtemelen dedikleri için hiçbir şey olmayacak, ona üzülüyorum.

Güncelleme kısmında da disk gözükmüyor. Yüksek ihtimalle sahte. Normalde şöyle gözükmesi gerekir.
Evet biliyorum. O kadar çok saçma ki bi sorgulama yeri bile yok seri no yu. Tek aklıma karıştıran şey eski bilgisayarımda diski dahili kullanırken bu programı kullanıyor olduğumu anımsamam. Test fln yapıyordum hatta çok kasıyordu o zamanlar samsung magician nasıl böyle uygulama yapmışlar diyordum.

Güncel firmware RVT04B6Q iken sizinki RVT03B6Q. Eskisindesiniz muhtemelen. Güncelleyin demiştim. Magician'da güncelleme sayfasından ekran görüntüsü atar mısınız? Orada çıkması lazım.
1677846522685.png

1677846561064.png

Burda da böyle gözüküyor.

Dandik bir kutuya taktım şimdi de böyle gözüküyor. @Vavien.
1677846751418.png

Niye USB görünüyor orada?

Mesajı yazınca güncellediğinizi gördüm. Son kısım hiç hayra alamet değil.

Sitedeki ISO'yu belleğe Unebootin ile yazdırıp bellekten sistemi boot edip firmware güncellemeyi dener misiniz?

Ve bu olayı nereden hatırladığımı buldum. Rufus'un düzgün çalışmadığını doğru hatırlamışım. Direkt burası değildi aslında. Sizdeki gibi tamamen görmüyordu. Ama firmware ve Magician güncellemesi ile görüyordu.

Niye USB görünüyor orada?

Sitedeki ISO'yu belleğe Unebootin ile yazdırıp bellekten sistemi boot edip firmware güncellemeyi dener misiniz?
Dandik bir harici disk kutusuna taktım ondan usb gözüküyor sanırsam.

-Sitedeki ISO'yu belleğe Unebootin ile yazdırıp bellekten sistemi boot edip firmware güncellemeyi dener misiniz?

Onu deneyecektim ama tam anlayamadım nasıl yapacağımı.

Isoyu seçtim. Iso yu diske mi yazdırmam lazım?
1677847152879.png

@Vavien.

Aksanını yediğim kardeşimiz anlatmış, alternatiflerini bulabilirsiniz. Zor bir şey değil.

Disk image seçin. ISO dosyasını seçin. Sürücüyü seçin. Bitince bilgisayarı yeniden başlatıp boot menüsünden USB'yi seçin.
Şu anda pek güvenilir olmadığı için dosyalarınızı yedeklemeniz hiç fena olmaz. Disk ölebilir. Ona göre yapın.
Sonrasında Samsung zaten size anlatıyor. Anlamıyorsanız Google Translate kullanın.

Aksanını yediğim kardeşimiz anlatmış, alternatiflerini bulabilirsiniz. Zor bir şey değil.

Disk image seçin. ISO dosyasını seçin. Sürücüyü seçin. Bitince bilgisayarı yeniden başlatıp boot menüsünden USB'yi seçin.
Şu anda pek güvenilir olmadığı için dosyalarınızı yedeklemeniz hiç fena olmaz. Disk ölebilir. Ona göre yapın.
Sonrasında Samsung zaten size anlatıyor. Anlamıyorsanız Google Translate kullanın.
Bu riski alamayacağım sanırım çünkü yedeklemek için vaktim yok.Babamın bilgisayarında denerim birde okumazsa yapacak bişi yok.

Geri
Yukarı