87 saatin sonunda Assassin's Creed Valhalla

şuan hangi bölgedesiniz? Ben hiç dediğiniz sorunla karşılaşmadım. Ayrıca Asgarda da 150 levelken gittim ben.
Level'den kastınız sanırsam güç? Ben şuan Jotunheim'a geçmek üzereyim.
ac.jpg
map.jpg

Kardeşim 2070 laptoplami oynuyorsun bende alacagimda 2070'li bir laptop bendeki amaçta RTX'li bir şekilde oyunları akıcı oynamak istiyorum üniversite hazırlık öğrencisiyim seneye üniversite zamanimda i7 10875 ve RTX 2070'li bir Monster laptop istiyorum sen memnun musun onu soracaktim PC hayalim var Allah'in izniyle olacağına inanıyorum ortaokuldan beri oyun oynamak hayalim vardida nasip olmadı kismetse alacağım busene yazın temmuz gibi falan para biriktirip bir de bu forma yeni katildim çok iyi ya sevdim burayı sence alacağım laptop benim istediklerimi karsilarmi bir de ben o kadar çok istiyorum ki Steam'den falan oyun falan aldım guzel oyunları falan aldım inşallah alacağım 2070 nasıl diye bana güzel tatmin edici cevap verirsen çok iyi olur.
2070 laptoplar 2060 masaüstüne eşdeğer performans veriyor. 1080p için iyi oynanış sunuyor ama RTX açıp 60FPS oynayamıyorsunuz. Hatta RTX ile adam akıllı oynayamıyorsunuz.
Level'den kastınız sanırsam güç? Ben şuan Jotunheim'a geçmek üzereyim.
Eki Görüntüle 770005Eki Görüntüle 770013
Hocam siz çok yanlış gitmişsiniz. Bölgeler bitince Randvi ile konuşuyorsunuz değil mi ? Yeni bölge almak için. Jothunheime gitmeyin ayrıca, yanlış yaparsınız. Bölge açmaya devam etmelisiniz.

Oyunu GTX 1050 ile oynanmıyormuş, optimizasyon sıkıntıları olduğu belli GTX 1050 ile cyperpunk 2077 düşük ayarlarda 720P oynatır diyorlar.

2070 laptoplar 2060 masaüstüne eşdeğer performans veriyor. 1080p için iyi oynanış sunuyor ama RTX açıp 60FPS oynayamıyorsunuz. Hatta RTX ile adam akıllı oynayamıyorsunuz.

Hocam siz çok yanlış gitmişsiniz. Bölgeler bitince Randvi ile konuşuyorsunuz değil mi ? Yeni bölge almak için. Jothunheime gitmeyin ayrıca, yanlış yaparsınız. Bölge açmaya devam etmelisiniz.
Hocam bende bir yanlışlık olduğunun farkındayım. Dediğim gibi Asgard'a geçtiğimde 90 güç istiyordu ve benim 45 gücüm vardı yani bana da çok absürt geldi. Siz sanırsam Sigurd'un eşinin verdiği ittifak görevlerini diyorsunuz değil mi?

Hocam bende bir yanlışlık olduğunun farkındayım. Dediğim gibi Asgard'a geçtiğimde 90 güç istiyordu ve benim 45 gücüm vardı yani bana da çok absürt geldi. Siz sanırsam Sigurd'un eşinin verdiği ittifak görevlerini diyorsunuz değil mi?
Evet, ondan hep görev alman, görevler bitince de gidip konuşman gerekiyordu.

Almayı düşünüyorum ama ne yalan söyleyeyim Assassin's Creed Origins ve Odyssey ikisi de bana kopyala yapıştır gibi geldiği için Valhalla da biraz korkuyorum.

Almayı düşünüyorum ama ne yalan söyleyeyim Assassin's Creed Origins ve Odyssey ikisi de bana kopyala yapıştır gibi geldiği için Valhalla'da biraz korkuyorum.

Kanka oynayış konusunda bu dediğin bu iki oyundan da almış ama bu farklı bayağı farkli almanı tavsiye ederim yan görevler odssey ve Origins gibi birbirini tekrarlanıyor birbirine özgün yan görevler var ve ana hikaye efsane almanı tavsiye ederim.

Oyunu %100'lemeye kalkışırsanız 150 saattan biraz fazla sürecektir. Benim oynanış saatim 170 fakat, sadece balıkçı teslimatlari kaldı 4-5 tane. Onun dışında oyunda yapabileceğim başka bir aktivite kalmadı. Ben oyunu beğendim, zaten beğendiğim için bu kadar oynadım. Oyunu en zor modda oynadım bu arada, diğer zorluk seviyeleri çok kolay, size de en zor modda oynamayı tavsiye ederim.

Oynarken sistemim R5 3600 ve GTX 1070 şeklindeydi. Hardware Unboxed YouTube kanalının optimizasyon videosunu izleyerek kendime göre 60FPS üzeri kalacak bir şekilde bir ayar yaptım. Ayarlarımın büyük çoğunluğu High, 2-3 tanesi Very High'dı. Medium, Low ya Ultra'da ayarım yoktu.

Oyun görsel açıdan gerçekten güzel zaten artık bu konularda pek bir şey söylenebileceğini zannetmiyorum Ubisoft hakkında. Fakat bazı ışıklandırmalar elimde meşale olsa bile canımı biraz sıkacak kadar kötü olduğu oldu mağaralar ve evlerin içinde. Onun dışında zaten bazen bir tepeye çıkıyorsunuz vay arkadaş diyorsunuz manzarayı görünce.

Fakat en büyük derdim de zaten her yerde belirttiğim bir durum, konuşma sırasındaki karakter animasyonları ve ara sahnelerin kalitesizliği. Bunun sebebi zaten ucuza kaçmaları.

Ana hikaye de aşırı tatmin edici değildi, anlaması da çok zor değil. Aşırı olmasa da güzel metafor ve bazı soyut konseptler içeriyor ama çok bulandırıyorlar konuyu. Bazen de karakterler aşırı saçma davranıyor. Evet, özellikle Dag'dan bahsediyorum. Abimiz Sigurd'un da bölümler arası ruh halinin değişmesi var. Koskoca adamlar ergen gibi davranıyorlar. Yani ana Hikaye'den çok birlik kurmak için gittiğimiz bölgelerde tanıştığım insanlar ve kurduğumuz dostluklardan keyif aldım.

Word Event denilen yeni yan görev sistemi aşırı iyi olmuş bu arada. En çok çocuklarla olan yan görevler eğlenceli ve gerçekten üzücü olmayı başarabiliyor. Hepsini oynamış biri olarak neredeyse hepsini beğendim. Kesinlikle yeni bir soluk olmuş şuraya git şunu öldür tarzı görevlere kıyasla.

İşin komik yani ben 1 tane hatayla karşılaştım oyun boyunca, karakterimin bir yere sıkışıp düşme animasyonunda sıkışması. Onda da ben zorladım zaten şuraya girebilir miyim diye küçük bir yere girmeye çalıştım.

Oyunun dövüş ve yetenek sistemi güzel hatta %100'lemek üzerine gidince zaten her konuda güçleniyorsunuz ve istediğiniz zaman istediğiniz still ile oynayabiliyorsunuz. Bu konu benim için bir artı oldu fakat yavaş oynamayı seven biri değilseniz bile istediğiniz an yeteneklerinizi bir kaynak kullananmadan sıfırlayabilme şansınız var.

Keşke boss savaşlarına istediğimiz zaman bir daha dönebilseydik çünkü oyunda hiç oyun sonu içeriği yok.

Benim puanım oyunun şu anki hali için 7.5 oldu. 1.5 puanı direkt olarak ara sahnelerden kırdım. O kadar kötü yani. Hatta bir yerden sonra hızlı hızlı altyazıları okuyup Space'e basar oldum. Yani konuşmalarını izleyeceğime alt yazı okurum daha iyi durumuna geldim. Yarım puanı ana hikayedeki saçma kısımlar için kırdım.

Diğer yarım puanı da oyun sonu içeriği olmadığı için. Bu kadar canlı hizmet oyunu yapmakla uğraşan bir oyun geliştiricisi hala Assassin's Creed oyunlarına bir oyun sonu içeriği koymayı nasıl akıl edemez anlayamıyorum. Division 1'de çıktığında aynı derdimiz vardı, 2020 bitecek hala oyun çıktığında oyun sonu içeriği yok. Sonra da insanları senin oyununa geri çekip, mağazada para harcamasının ihtimali tabii ki düşer.

Geri
Yukarı