Assassin's Creed: Valhalla alınmalı mı, alınmamalı mı?

Viking temasını sevenler için daha bir oyun olacağını düşünmüyorum. Özellikle dizinin havasına çok uyuyor. Bunun dışında ortalama, ne çok bağlayan ne de çok bıktıran bir oyun.

Yaklaşık 120 küsür saat oynadım ama nedense bu oyun kesinlikle bir Assassin's Creed oyunuymuş gibi hissettirmedi. Nasıl oynayacağın konusunda seni özgür bırakıyor. Viking temalı oyun olduğu için dolayısıyla mekanlara paldır küldür dalasın geliyor. Ben ön siparişteyken almıştım ama sonra dlclere başlamak için nedenini anlayamadığım bir şekilde geri dönmek için bir hevesim olmadı.

Zaten Origins, Odyssey ve Valhalla'yı geleneksel AC oyunlarından biraz ayrı tutmak gerekiyor. Eski dönemin AC oyunlarının tadı farklı, bunların tadı farklı. Ama bu üçleme arasında da en değişik olanı Valhalla. Sizin de dediğiniz gibi gizlilik kasmadan mekanlara paldır küldür giriyoruz. Raid havasını çok güzel işlemişler.

Eğer eski yani "gerçek" Assassin's Creed oyunlarını seviyorsanız kesinlikle almamalısınız çünkü eski oyunlarla gram alakası yok ne gizlilik var ne başka bir şey sadece elinize balta alıp adam pataklıyorsunuz. Ama eğer viking temasını ve yeni oyunlarını sevdiyseniz (Odyssey, Origins) o zaman alabilirsiniz.

Eğer eski yani "gerçek" Assassin's Creed oyunlarını seviyorsanız kesinlikle almamalısınız çünkü eski oyunlarla gram alakası yok ne gizlilik var ne başka bir şey sadece elinize balta alıp adam pataklıyorsunuz. Ama eğer viking temasını ve yeni oyunlarını sevdiyseniz (Odyssey, Origins) o zaman alabilirsiniz.
Hikayesel açıdan dediğiniz doğru ama gizlilik konusunda eski AC’ler de gizlilik falan yoktu adam akıllı. Sırf kapşonlu assassin’ler yok diye millet ya birinden duyup, ya da uyduraraktan gizlilik yok diyip duruyor. Tamamı gizlilikle oynanan bir AC oyunu söyleyebilir misiniz bana? En gizlilik Syndicate’da vardı ki o bile nispeten az bir kısmı kaplıyor.

Hikayesel açıdan dediğiniz doğru ama gizlilik konusunda eski AC’ler de gizlilik falan yoktu adam akıllı. Sırf kapşonlu assassin’ler yok diye millet ya birinden duyup, ya da uyduraraktan gizlilik yok diyip duruyor. Tamamı gizlilikle oynanan bir AC oyunu söyleyebilir misiniz bana? En gizlilik Syndicate’da vardı ki o bile nispeten az bir kısmı kaplıyor.
Aslında doğru mantık. Firma bize ister gizlilik dahilinde ilerle, istersen bam güm dal diye iki seçenek sunuyor. En agresif olan Valhalla'da bile gizlilik yapmak mümkün. Mesela ben Origins'i ilk oynadığım zaman çok fazla gizlilik takıntısı olmadan oynamıştım fakat şimdi aktif olarak oynuyorum ve daha çok gizlilik esasına uymaya çalışıyorum. Bu biraz da zevk meselesi gibi. :)

Eski Assassin's oyunlarını oynamış ve sevmiş biri olarak bu oyunun yeni tarzından nefret ettim açıkçası. Origins'i de aldım oynadım Odyssey'i de oynadım yok abi oyunlar çok ham. Yapımcılar RPG yaşayacağız diye öyle kasmışlar ki kendilerini oyun saçma sapan bir şey olmuş. İki oyunu da 10 15 saat oynayıp saldım. Bu yüzden Valhalla'yı asla almazdım.
Valhalla da pek farklı değil. Aynı sıkıcılık devam ediyor. Ben de aynı şekilde bu 3 oyunun da devamını getiremedim bir türlü. İstesem de olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı