8BitDo Ultimate C 2.4G kablosuz Controller alınır mı?

Dediğim ön izleme kısmındaki olayı daha detaylı açıklayacak olursam.
8BitDo'daki tuş dizilimi ve Xbox tuş dizilimi farkı böyle.

1690636579053.png

1690636595362.png

Fark ettiğiniz gibi tuşların dizilimi farklı bazı oyunlarda Xbox gamepad gözüküyor ön izlemede kafanızı karıştırmasın o yüzden dedim yoksa oyun deneyimini etkilemiyor tabii ki X bas diyorsa X basacaksınız.
Ayrıca şöyle bir şey fark ettim benim aldığım gamepadin alt modelini alacaksanız eğer Ultimate C halinden bahsediyorum tuş dizilimi Xbox'la aynıymış onu da şimdi fark ettim.

1690636708353.png

İyi günler dilerim.

Öncelikle tekrardan hayırlı olsun diyorum. Ürün dışarıdan görüldüğünde bile kalite hissiyatını veriyor zaten kullanıcıya.
Dediğiniz tuş dizilimi kafa karıştırabilecek bir yapıda olacağını düşündüğüm için, Xbox kolundaki dizilimle aynı olan aşağıdaki modeli almayı düşünüyorum.

Ayrıca Xbox tuş dizilimi sonradan da takabilirsiniz, aşağıda vereceğim linkte 3 dolara satıyorlar.

Güle güle kullanın, yorumlarınız için de sağ olun. İyi oyunlar dilerim :)

İki model de zaten harika hocam siz de alacaksanız şimdiden hayırlı olsun :)

Hocam merhaba bu kontrolcüyü bende almayı düşünüyorum bu yüzden 2 aylık deneyiminizi çok merak ediyorum. Kontrolcünün artılarını ve eksilerini yazar mısınız ve sizce Ultimate C modeline kıyasla aradaki fiyat farkına değer mi?

Son düzenleme:
Hocam kısaca harika gamepad kesinlikle tavsiye ederim vaktim olunca detaylı inceleme yazacağım. Genel olarak gözüme çarpan sorun olmadı 2.4GHz ile kullanıyorum anakartımda Bluetooth yok zaten gamepadin arkasındaki düğme ile mod geçişi yapabiliyorsun. Yazılımı var her şeyi ayarlanabiliyor oradan. Xbox gamepadlerinden farklı tuş dizilimi var haberin olsun X Y ve A B yeri farklı bence böyle daha iyi sadece bilgin olsun diye söyledim. Detaylı inceleme yarın yaparım muhtemelen orada daha detaylı anlatırım.

@HibrahimD

Hocam kısaca harika gamepad kesinlikle tavsiye ederim vaktim olunca detaylı inceleme yazacağım. Genel olarak gözüme çarpan sorun olmadı 2.4GHz ile kullanıyorum anakartımda Bluetooth yok zaten gamepadin arkasındaki düğme ile mod geçişi yapabiliyorsun. Yazılımı var her şeyi ayarlanabiliyor oradan. Xbox gamepadlerinden farklı tuş dizilimi var haberin olsun X Y ve A b yeri farklı bence böyle daha iyi sadece bilgin olsun diye söyledim. Detaylı inceleme yarın yaparım muhtemelen orada daha detaylı anlatırım.

@HibrahimD

Detaylı inceleme yaptıysanız atar mısınız?

Ben de 8BitDo Ultimate C 2.4G modelini sipariş geçtim ama merak içindeyim.​

Detaylı inceleme yaptıysanız atar mısınız?

ben de 8BitDo Ultimate C 2.4G modelini sipariş geçtim ama merak içindeyim.​

Uzun süredir 8BitDo Ultimate Bluetooth gamepadini kullanıyorum. Genel olarak harika olduğunu söyleyebilirim hatta Xbox'un gamepadlarinden daha iyi bence.

Alt tetik tuşları genelde çoğu oyun desteklemiyor fakat iyi düşünmüşler.
Bluetooth olduğu için telefona bile bağlayabilirsiniz.

2.4GHz dongle ile kullanıyorun ben gamepadin altındaki düğmelerden geçiş yapılabiliyor bluetootha.

Deadzone yok gibi bir şey her şekilde algılıyor.

Hissiyati ve malzeme kalitesi elinizde tutarken kaliteli bir şey tuttuğunuzu belli ediyor.

X Y, a b tuşlarının dizilimi Xbox gamepade göre ters neden öyle bilmiyorum alışması basit ama oyunlarda arayüzde farklı gözükmesine sebep olabiliyor.

Şarjı yaklaşık 22 saat gidiyor.

Yazılımından birçok şeyini ayarlayabilirsiniz tuş atamaları, hassasiyet, titreşim gücü gibi.

Şarj dock un tasarımı çok hoş olmuş ve şarj ederken şarj dockun altından beyaz şerit LED yanmaya başlıyor güzel olmuş.

Hiçbir sorunla karşılaşmadım aldığımdan beri, daha spesifik bir sorunuz varsa sorabilirsiniz.

20230727_194441.jpg

20230727_174706.jpg

Teşekkürler .1 haftaya gelecek inşallah benimki de. Ek bir sorum yok neredeyse her şeyi yazmışsınız.
Merhabalar, bende Ultimate C 2.4 GHz modelini düşünüyorum. Ürün ulaştı mı? Memnun kaldınız mı? Xbox 9. Nesil kontrolcü de analog drift sıkıntıları var. Kıyaslama şansınız varsa Xbox kontrolcüyü aratır mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı