9.000 TL laptop tavsiyesi

Bütçe
7000-9000
Güzel açıklama için teşekkürler hocam. Bu akşam veya yarın attığım modeli lenovoyu almayı düşünüyorum. Zaten bugüne kadar da lenovo kullandım bir sıkıntısı yok gayet memnunum. Acer'a karşı bir ön yargım var açıkcası. Ha arada çok fiyat farkı olsa acer'a yönelirdim mecburi olarak. Ama ortalama bu tarz bi acer forumda da görmüşsünüzdür 8k'lık modeli en çok tercih ediliyor. Onun yerine 700 daha verip bunu almak mantıklı diye düşünüyorum.

@Akari hocam senin de görüşünü beklemedeyim hala :) İndirim bitmeden yetişelim
Hocam size söylediğim modeli aldım, 2 gün önce elime ulaştı. Tek kelimeyle harika :). Bunu yazarken bile tüylerimi diken diken ediyor bu laptop inanılmaz hoşuma gitti. Destiny 2 & WarFrame & Valorant & Apex & Path of Exile indirdim oynuyorum. İlk başta performans denemek için Ultra ayarlarda oynuyordum ve herhangi bir performans düşüklüğü yaşamadım.

Isınma konusunda ise, tehlikeli ısınma seviyelerine hiç ulaşmadı. Ayrıca oyundan çıktıktan 2dk sonra laptop hemen buz gibi haline geri dönüyor. Ayrıca, ÇOK SESSİZ. FAZLASIYLA.

Klavyesi, ışıklandırması, şıklığı, soğutması, performansı 10/10 numara bir laptop modeli. Herkese tavsiye ederim.
Ayrıca bu da çok iyi bir sisteme sahip, ram eklemesi yapılarak Dual channel olarak kullanılabilir. Ayrıca 144hz olması da güzel. Ama soğutması hakkında yeterli bilgiye sahip değilim.

Not : Lenovo 16GB Dual Channel olarak geliyor.

Alın geçin hocam. Bu fiyata daha iyisi yok. Geç cevap için özür dilerim bu arada. Sınava az kaldı bu yüzden laptop konularını saldım.
Estağfurullah hocam almayı düşünüyorum alırsam yazacağım. Ancak ben de eğitimdeyim. Alsam bile en az 1 veya 1.5 ay sonra kullanabileceğim. O zaman dönüş yaparım
O fiyata çıkmayı düşünmüyorum şuan.
Model hakkında bilgim yok açıkcası ne desem yalan olur. Ekran kartını vs tam bilmiyorum attığım lenovo ile karşılaştırması nedir acep...
Hocam size söylediğim modeli aldım, 2 gün önce elime ulaştı. Tek kelimeyle harika :). Bunu yazarken bile tüylerimi diken diken ediyor bu laptop inanılmaz hoşuma gitti. Destiny 2 & WarFrame & Valorant & Apex & Path of Exile indirdim oynuyorum. İlk başta performans denemek için Ultra ayarlarda oynuyordum ve herhangi bir performans düşüklüğü yaşamadım.

Isınma konusunda ise, tehlikeli ısınma seviyelerine hiç ulaşmadı. Ayrıca oyundan çıktıktan 2dk sonra laptop hemen buz gibi haline geri dönüyor. Ayrıca, ÇOK SESSİZ. FAZLASIYLA.

Klavyesi, ışıklandırması, şıklığı, soğutması, performansı 10/10 numara bir laptop modeli. Herkese tavsiye ederim.

Ayrıca bu da çok iyi bir sisteme sahip, ram eklemesi yapılarak Dual channel olarak kullanılabilir. Ayrıca 144hz olması da güzel. Ama soğutması hakkında yeterli bilgiye sahip değilim.

Not : Lenovo 16GB Dual Channel olarak geliyor.
Hayırlı olsun hocam güle güle kullanın. Ben de son dokunuşları yapıyorum muhtemelen sipariş vereceğim... Bugün bazı arkadaslar 7489 tl'ye düştüğünü söylediler. Sistemsel hata mıydı yoksa gerçekten o fiyata satıldı mı bilginiz var mı?

Atılan MSI linki kafamı karıştırdı bilgisi olan var mı acaba? Lenovo ile karşılaştırdığımız zaman kazanan kim olur :)

1650 Ti'dan güçlü ama 1660 Ti'dan güçsüz tam ortasında bir kart.

MSI kazanır.
Şimdi fark ettim MSI ram 8 . Lenovo 16 ve dual channel. Buradaki fark ekran kartındaki farkı kapatmaz mı? Bende bir lenovo sevdası tuttu gidiyor yıllardır :) MSI çok kaliteli olmasına rağmen düşündürüyor nedense. Aşırı oyun da oynamayacağım için Lenovo'ya yine yakınım... Yanlış mı düşünüyorum acaba? 16 ram daha çok işimi görür. Karşılaştırma da yaptım ekran kartından başka hiçbir fark yok. Ha 144hz farkı var sanırım 120 hz ile çok fark etmeyeceği için yazmadım. Düşüncelerinizi bekliyorum.
Kısacası Lenovo benim için 1 adım önde. ( Sadece özellik bakarak konuşmuyorum)

Ek not: MSI'da numlock yokmuş bu benim için bir dezavantaj. Lenovo "Al beniiii" diye bağırıyor :)
Ek not2: İnceledikçe MSI'a da kanım ısınmadı değil. Durduk yere yeni bir savaş başladı...
@Akari hocam seni son kez yoracağım sanırım.
@YSA oltayı attın gittin hocam biraz bilgi verebilir misin attığın ürün hakkında. Kullanıyor musun veya kullanan tanıdığın var mı? Performans- soğutma vs.. Sence değer mi ?
@EnginBaylor size de teşekkürler hocam
Tercihimi Lenovo'dan yana kullanıyorum. Yardımcı olan herkese teşekkür ederim. Bir süre giremeyeceğim ancak alıp kullandıktan sonra yorum eklerim.
Merhabalar uzun süredir eğitimden dolayı dışarı çıkamadım. Şimdi çıkma fırsatım oldu laptopu ancak alabileceğim.
Almayı düşündüğüm laptop tekrar indirime girmiş 9 bin tl olarak

Bu fiyat bandında şuan başka önerisi olan var mı yoksa bu alınır mı?
@Akari hocam tekrar merhaba..

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı