9.000 TL RTX 3060 önerisi

Bütçe
9.000
RTX'i çok kullanmasaydım AMD en iyi seçenekti fakat 3060'ın RTX'i daha iyi olduğu bir gerçek ve zaten şu anda AMD kartlarda ışın izleme teknolejisi var diye biliyorum.

3060'ın RTX'i 6600 XT'den iyi falan değil ki? Adam akıllı bir RT performansı istiyorsan tercih edeceğin NIVIDA kart en az 3060 Ti olmalı yoksa 6600 XT al geç.

Screenshot_1.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

3060'ın RTX'i 6600 XT'den iyi falan değil ki? Adam akıllı bir RT performansı istiyorsan tercih edeceğin NIVIDA kart en az 3060 Ti olmalı yoksa 6600 XT al geç.

3 farkı kas gücü ve Ray Tracing ortalaması. İlk sıra Ray Tracing dahil performanslar;

Eki Görüntüle 1160706
Eki Görüntüle 1160707
Eki Görüntüle 1160708
Hiç bir zaman hiç bir şey saf güçten ibaret değildir. Nvidia kartlar her zaman AMD’den daha stabil ve optimize çalışmıştır. AMD FX işlemcilerinden sonra işlemci konusunda Ryzen işlemcilerle devrim yaptı. Lakin ekran kartları konusunda hala yazılımsal problemlerden kurtulamadı. RX 6600 XT 128 bit ileri zamanlarda yetersizlik gösterecek.

Eki Görüntüle 1160706
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bazı testlerde 3060'ın 3060 Ti'ı geride bırakabildiği spesifik senaryoların olduğunu gördüm, 3060 aslında her ne kadar kırpık model bir GPU gibi görünse de ekstra +4GB VRAM avantajı kendisini bazı konularda ön plana çıkarabiliyor ama tabii saf kas gücü ve RT performansında söz konusu 6600XT veya 3060 Ti'ın biraz gerisinde kalabildiği için genel kullanım açısından en azından ikisinden birisini tercih etmesi dediğin gibi daha sağlıklı gibi duruyor.

Son düzenleme:
@Jonathan North o genellikle 2K ve üzerinde oluyor. 8 GB 2K için iyi bir miktar değil Ray Tracing açılacaksa, yeri geliyor 3070 Ti'ı da geride bırakıyor VRAM yükünden ötürü. Ama 3060'ın hem kas gücü hem de NVIDIA bir kart olmasına rağmen Tensor çekirdekleri sınıfta kalıyor bu fiyat skalasında. 6600 XT'ye karşı kendisini Ray Tracing + DLSS şeklinde kurtarıyor ama The Medium'da gördüğüm kadarıyla ben de Ray Tracing + FSR yapabiliyorum. Gelecekte yine aynı kapıya çıkacak kısaca. NVIDIA diyorsak en az 3060 Ti diyorum ben, ileride eğer çıkarsa da 3060 Super.

Yeni konular

Geri
Yukarı