Rehber 9.500 TL Altı Telefon Önerileri

Bu arada ben sim takanların sorun yaşayacağını düşünmüyorum. Çünkü şöyle düşünün telefonu aldınız, ve kullanmaya başladınız. Bu normal bir şey. Faturada telefonun ne zaman alındığı yazıyor. Bundan dolayı sorun yaşanacağını düşünmüyorum.

Bu arada ben sim takanların sorun yaşayacağını düşünmüyorum. Çünkü şöyle düşünün telefonu aldınız, ve kullanmaya başladınız. Bu normal bir şey. Faturada telefonun ne zaman alındığı yazıyor. Bundan dolayı sorun yaşanacağını düşünmüyorum.
Fatura düzenlenir, IMEI eklenir, fatura tarihi değişirse sıkıntı olabilir.

Arkadaşlar şimdi Amazon müşteri hizmetleri ile görüştüm. İşlerin arka kısmına bakan Mehmet bey denk geldi :) 20 dakikada durumu izah etti. Depodan kaynaklanan bir sorun olduğunu, sadece a34 değil 9500₺ altı satılan bütün modellerde geribildirim aldıklarını, Amazon Türkiye bildiğimiz üzere kutusu açılmış cihazların da iadesini kabul ettiğini ve bu faturada IMEI sorununu çözemezlerse bu satılan bütün cihazların iadesinin kabul edileceğini, bu açılan cihazların da yeniden satılmayacağı için geri dönüşüme gönderileceğini belirtti. Buradan oluşan bir zararı kimsenin istemeyeceğini söyledi. Bu konuda IMEI yazmamasını isteyen tek yer depo dedi. Uğraşmak istemiyorlar şeklinde belirtti. Fakat yöneticilerimizin bu konuya çok önem verdiğini ve on binlerce telefon için teker teker uğraşıldığını belirtti. Amazon resmi bir geribildirim yapacakmış bu haftaiçi. Ayrıyeten fatura yeniden düzenleneceği için fatura tarihinin değişeceğini belirtti. Amazon Türkiye'ye güvenmemiz gerektiğini, bizi hiçbir şekilde mağdur etmeyeceklerini belirtti. Mehmet beye de teşekkürlerimizi iletiyoruz. Beklemedeyiz arkadaşlar...
Böyle dediyse bu iş yaş demektir, binlerce cihazın IMEI'sini yazıp faturasını yeniden düzenlemeye kim uğraşacak? Ciddi bir iş yükü demek bu. İade alması daha mantıklı bile olur.

İlettiği bilgi A34 modelinin depodaki barkodla ilgili bir sıkıntı olduğu. Bazı 9500 altı modellerde faturada IMEI yazdığı bilgisi.
Yani adamın tutup da tembellik ettik, yazmadık diyecek hali yoktu : ) Barkod sıkıntısı muğlak bir ifade, barkodda ne sıkıntı varmış? Binlerce cihazdaki bu sorunu nasıl gidermeyi düşünüyorlarmış?

Çift IMEI'li cihaz alınsa, birinde öğrencinin hattı diğerinde başkasının hattı takılı kalsa sorun olur mu acaba çok merak ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı