Rehber 9.500 TL Altı Telefon Önerileri

Telefonum ve IMEI'siz faturam geldikten sonra az önce aradım. 3-5 gün içinde IMEI'li fatura yollayacağız dediler. Başvuru geçersiz olması ihtimalinde iade süresini de sordum. Telefonda sorun yoksa 30 gün içinde alırız dediler.

Faturanın şuanki hali:

Dosya Ekleri

• fatura111.jpg
    fatura111.jpg
    334,6 KB · Görüntüleme: 131
  • fatura22.jpg
    fatura22.jpg
    305,9 KB · Görüntüleme: 128
Arkadaşlar kutuyu açıyorsunuz da Amazon eskiden koşulsuz şartsız iade kabul ediyordu. Türkiye'de bu iş suistimal edilince şartlar değişti. Kutu açıldıktan sonra geçerli bir sebep (bozuk olması vs.) olmazsa, keyfi iade kabul etmiyoruz diye ilettiler. Faturada IMEI bulunmaması geçerli bir sebep mi bilmiyorum. Garantiye aldım. Kutu arka odada açılmamış duruyor.

Arkadaşlar kutuyu açıyorsunuz da Amazon eskiden koşulsuz şartsız iade kabul ediyordu. Türkiye'de bu iş suistimal edilince şartlar değişti. Kutu açıldıktan sonra geçerli bir sebep (bozuk olması vs.) olmazsa, keyfi iade kabul etmiyoruz diye ilettiler. Faturada IMEI bulunmaması geçerli bir sebep mi bilmiyorum. Garantiye aldım. Kutu arka odada açılmamış duruyor.
Ben sordum beklediğiniz süre zarfında telefonu açıp kullanabilirsiniz aksi bir durumda kullanıcı hatası vb. bir durum yoksa iade edebilirsiniz 30 gün içinde dendi.

Arkadaşlar CİMER üzerinden GSB'ye herkes bu üzerine olan hat mevzusu hakkında yazı gönderse belki değişir, herkes neredeyse lise yıllarında aile ferdinin üzerinde olan numarayla başlıyor ve onunla özdeşleşiyor (banka, resmi kurum vb.) Belki bu konu hakkında revizyon gelir ne dersiniz?

Aynen hocam bende geçen gün sizin gibi düşündüm bunun için konu açacaktım. Toplu şekilde şikayet oluştursak iyi olur yoksa operatörler hem devir ücreti hem cayma bedeli hem de tahadddüt bozulmasıyla bayağı bayağı öpüyorlar. Ben vergisiz A34 alsam bana 4 bin lira daha uyguna geliyor ama başvurmak için hat devri+ tahadddüt farkına harcayacağım para 4000 TL civarında.

Aynen hocam bende geçen gün sizin gibi düşündüm bunun için konu açacaktım. Toplu şekilde şikayet oluştursak iyi olur yoksa operatörler hem devir ücreti hem cayma bedeli hem de tahadddüt bozulmasıyla bayağı bayağı öpüyorlar. Ben vergisiz A34 alsam bana 4 bin lira daha uyguna geliyor ama başvurmak için hat devri+ tahadddüt farkına harcayacağım para 4000 TL civarında.

Ben yeni bir hat çıkarmak durumunda kaldım yoksa istenilen ücret çok fazla dediğiniz gibi. Turkcell üzerinden yeni hat çıkardım. 130 paket fiyatı + 40 TL'de aylık hat ücreti.
Asıl hattımıda faturasız'a geçirip devir alıp 2 hat kullanacağım. En mantıklısı böyle geldi bana.

Edit: Bu arada Vodafone kullanan varsa devir işleminde size en yüksek paketleri kitliyor. Yani en düşük 20 GB olan paket sistemde çıktı bana ve fiyatı 325 TL idi aylık.

Son düzenleme:
Hat devri ücreti cüzi aslında. 465₺ vergilerle. Taahhüt farkı almamalari gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı