Rehber 9.500 TL Altı Telefon Önerileri

Tecno 20 pro almayı düşünüyorum da faturada sorun yaşar mıyım acaba? Faturanda TC kimlik bilgin yer alıyor mu? Ya da önemi var mı başvuru için.
9500₺ altı nerede mevcut bu cihaz ben de istiyorum.

15 dakika yetkili biri için bekledim.
Takım lideri Yaren hanımla görüştük. Aktardıklarını iletiyorum:

Faturalarınız bizde görüntülenemediği için spesifik olarak fatura hakkında bilgimiz yok. 23 kasım sonrası IMEI eklendi onu çözdük. 23 kasım öncesi de gözükecek çok yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Çalışmasak 23 kasım sonrasını düzeltmezdik zaten. Ama sorun yüzde yüz çözülür mü, iade sürecinde mi çözülür iade süreci bittikten sonra mı çözülür bilemiyorum. 30 gün iade süresi bitebilir, 30 gün sonrası iade için doğa belgesi lazım olur. (teknik servisten iade edilebilir raporu) Yani süreç uzayabilir de, kısa bir tarihte de bitebilir. Tek verebileceğim net bilgi arkadaşlarımız yoğun bir çaba sarf ediyor şeklinde. Amazon bize net bir şekilde tarih vermeyin dedi.

Amazon'un müşteri hizmetleri yetkilisinin üst birimi bu arkadaşlar görüyorsunuz yetkiliyi :D onun da hiçbir bilgisi mevcut değil. Yaklaşık 20 dakika görüştük ve ben şunu anladım. Amazon 23 kasım öncesi batırmış mevzuyu. Müşterilerin gözünde firmanın adı kötülenmesin diye çözeceğiz öyle böyle diyor. İade süremiz geliyor. 30 gün sonrasına sarkıtırsak sıkıntı. Geçmiş olsun benim bütün ümitlerim tükendi.

Tüketici hakem heyeti dahil olmak üzere başvurabildiğim her yere başvuracağım. Keşke birileri bizim sesimizi duysa. #amazonimeimagdurlari

Son düzenleme:
9500₺ altı nerede mevcut bu cihaz ben de istiyorum.

15 dakika yetkili biri için bekledim.
Takım lideri Yaren hanımla görüştük. Aktardıklarını iletiyorum:

Faturalarınız bizde görüntülenemediği için spesifik olarak fatura hakkında bilgimiz yok. 23 kasım sonrası IMEI eklendi onu çözdük. 23 kasım öncesi de gözükecek çok yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Çalışmasak 23 kasım sonrasını düzeltmezdik zaten. Ama sorun yüzde yüz çözülür mü, iade sürecinde mi çözülür iade süreci bittikten sonra mı çözülür bilemiyorum. 30 gün iade süresi bitebilir, 30 gün sonrası iade için doğa belgesi lazım olur. (teknik servisten iade edilebilir raporu) Yani süreç uzayabilir de, kısa bir tarihte de bitebilir. Tek verebileceğim net bilgi arkadaşlarımız yoğun bir çaba sarf ediyor şeklinde. Amazon bize net bir şekilde tarih vermeyin dedi.

Amazon'un müşteri hizmetleri yetkilisinin üst birimi bu arkadaşlar görüyorsunuz yetkiliyi :D onun da hiçbir bilgisi mevcut değil. Yaklaşık 20 dakika görüştük ve ben şunu anladım. Amazon 23 kasım öncesi batırmış mevzuyu. Müşterilerin gözünde firmanın adı kötülenmesin diye çözeceğiz öyle böyle diyor. İade süremiz geliyor. 30 gün sonrasına sarkıtırsak sıkıntı. Geçmiş olsun benim bütün ümitlerim tükendi.

Tüketici hakem heyeti dahil olmak üzere başvurabildiğim her yere başvuracağım. Keşke birileri bizim sesimizi duysa. #amazonimeimagdurlari
Bence 23 Kasım'dan sonra olan faturalar zaten direkt İMEİ barındırıyordu . Olmayan bir şeyi eklemediler.

1701511494950.png

Fatura no bu oluyor değil mi

16 Aralık iademin son günü. Bekleriz o güne kadar çözülmezse iade.

Aynen öyle. Ben de az önce tekrar konuştum müşteri hizmetleriyle. İleriye dönük faturalar için sorun çözüldü geriye dönük faturalar için manuel olarak girişler oluyor 10 Aralık tarihine kadar çözülecek dediler. İnancım yok ama bekliyoruz işte hayırlısı.

Cimerden hazine ve maliye bakanlığına (fatura için) şunu atıyorum gençler. Ne kadar çok kişi atarsa sesimizi duyarlar.

02.12.2023

Öğrenciler olarak devletimizin bize sunduğu Genç Teknoloji Destek yardımından yararlanmak için "Amazon.com.tr" adı altındaki internet sitesinden telefon aldık. Ücreti 9499₺ olduğu için vergi indirimi kapsamına giriyordu.
Devletimizin bize sunduğu bu imkandan yararlanabilmemiz için ise faturada IMEI adresi yazması gerekiyor. Ancak "Amazon Türkiye" denilen firmanın kestiği faturaların hiçbirinde IMEI bulunmuyordu. Buna ek olarak kendi internet sitelerindeki bilgide ise şöyle yazıyor: "3 Aralık 2020 tarihinden sonra oluşturulan faturalarda IMEI numaranız satın aldığınız cihaza ait faturanın “Mal/Hizmet Cins” bölümünde yer alır." İnternet sitelerinde bile böyle yazmasına rağmen faturalarda IMEI yazmaması bu firmanın sözünde durmadığı ve müşteriyi yanıltıcı beyan verdiği anlamına gelir.
Sadece bu da yeterli değil, birden fazla kez müşteri hizmetleriyle konuşma gerçekleştirdiğimizde hepsinin farklı tarihlerde sorunun çözüleceğini iletmesi, bu sorunun aslında çözülemeyeceğini belirtir. Amazon Türkiye'nin ellerinde herhangi bir net tarih olmaması, iade süresinin bitimine az kalması, Genç Teknoloji Destek kampanyasının yakın zamanda bitme ihtimalini göz önüne alırsak bu durum biz öğrencileri mağdur etmektedir. Faturaların yeniden düzenlenmesi ve eksik fatura kesilmesi hususunda "Amazon Türkiye Perakende Hizmetleri Limited Şirketi"ne gerekli uyarıları yapmanızı rica ve temenni ederiz.

Lütfen öğrencilerin sesini duyun ve bu olaya el atın. Gereğinin yapılmasını arz ederim.
-İsim Soyisim

Geri
Yukarı