9 bin TL İleriye dönük sistem toplama

Merhabalar ileriye dönük sistem toplamaya çalışıyorum bütçem şu anlık 9K olarak gözüküyor monitörsüz ama sizin önerileriniz ve yazılarınızla değerlendireceğim çok fazla oynayamam gözle görülmeyecek performans oynamaları için fiyatta ve konuya çok yabancıyım önerdiğiniz sistemi yazarken açıklarsanız çok sevinirim.
Parçaları ayrı ayrı allıcam uygun olan sitelerden beni 3- 4 yıl idare edecek 1 sistem istiyorum sonra yükseltmeye başliyacağım. Yükseltmeye başladığımda masraf çıkardığında oha demek istemiyorum ve konuştuğum 1 kaç kişi 3070 ya da 3080 sistemi diz gibi şeyler söyledi yapılabilir gibisinde bana yardımcı olun lütfen dünya kadar şey yazmışım vallahi kusura bakmayın 😇
144Hz bir monitör alacağım 1ms ne kadar işinize yarar bilmiyorum bu bilgi.

Bu geçenlerde 4200 TL'ye düşmüştü. Ama piyasada güvenilir bilindik yerlerde var. Çok iyi bu. 3070, 3060 bunların çıkmasını, düşmesini beklersen yaşlanırsın bu sefer hiç alamazsın düşmeleri 1 yıl alır ama 1 yıl sonra dolar ne olur Allah bilir. Aynı durumu işlemci için yaşamıştım ama iş işten geçiyor. Şu an kendi başına tek tek toplayacağın sistem 2060 Super'li mümkünse soğutması çok iyi olan 60 derecede dolaşan MSI'ın Gaming modelini tercih edebilirsin. 3600 işlemci. 3200 2x8 RAM'ler. 500'lük M.2 SSD. Anakart. 80+ bronz 650W PSU. En az 3 fanlı kasa işini görecektir.

3000 serisi bir sistem çıkaramadık toplansa nasıl bir sistem toplanır 1 isi atsın inceleyeyim.

Gerçekten toplanır bir şeyse bütçeyi zorlayıp 11'e çekebilirim indirim takibi ile hallederim.

Toplanır 3070'de stok sıkıntısı var diye biliyorum geç alabilirsin.
+

Senin önerin ne hocam napılır sence 2060 bana çok saçma geliyor 2070 serisinden gitsem ileriye dönük ne toplayabilirim dediğin gibi yapsam.

2070S seni gayet iyi götürür hem RTX'li oyunları da akıcı oynayabiliyosunuz.

senin önerin ne hocam napılır sence 2060 bana çok saçma geliyor 2070 serisinden gitsem ileriye dönük ne toplaya bilirim dediğin gibi yapsam
Hacı eğer bu kafayla gidersen iyi bir sitem toplayamazsın. ileriye dönük istiyorsan soğutması iyi olmalı. Düşük fiyatlı 2070 seni ileriye götürmez birkaç senesi var.

2060 Super çok iyi bir kart 2070 ile aralarında çok fark da yok hani illa 2070 diyorsan soğutmadan geri kalırsın. Ventus. Windforce cart curt.

Yeni konular

Geri
Yukarı